Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzymaj się prawego pasa

W piątek 8.07.2011r. od rana na drogach naszego powiatu można spodziewać się wzmożonych patroli. Cieszyńska drogówka prowadzi akcję "Trzymaj się prawego pasa". Jak mówią policjanci ideą tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


- W piątek na terenie powiatu cieszyńskiego, policjanci drogówki przeprowadzą działania pn. „Trzymaj się prawego pasa”. Celem akcji jest zdyscyplinowanie kierowców, którzy w trakcie jazdy drogami dwupasmowymi zajmują cały czas lewy pas ruchu, pomimo wolnego pasa prawego. Takie zachowanie uczestników ruchu drogowego jasno wskazuje na lekceważenie przepisów i jednocześnie jest bardzo uciążliwe dla innych uczestników ruchu. Ponadto sprowadza to zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników, którzy nie są w stanie wykonać swobodnie i bezpiecznie manewru wyprzedzania - mówi mł.asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zapowiada, że w trakcie działań policjanci drogówki wykorzystają wszystkie urządzenia umożliwiające rejestracje zachowań kierowców popełniających wykroczenia drogowe. - Ponadto, policjanci szczególną uwagę zwrócą także na trzeźwość użytkowników dróg, stosowanie się do obowiązku zapinania pasów i korzystania fotelików do przewozu dzieci oraz używania w czasie jazdy telefonów komórkowych - dodaje asp. sztab. Ireneusz Korzonek.
KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: