Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wielkie hop! Do Wisły


Z rzeką trzeba się pojednać, czyli zadbać o to, aby rzeki były dobre pod względem ekologicznym i biologicznym. Dlatego też Klub Gaja organizuje akcję zaadoptuj rzekę połączoną z wielkim skokiem do wody, a to wszystko w Wiśle już w ten weekend.


W Wiślę bedzie mokro! Ale nie ze względu na deszcz, Klub Gaja i Miasto Wisła zamówili sobie pogodę na ten weekend, bo szykuje się Festiwal Fest Wisła, a wszystko po to aby zrozumieć naszą mokrą przyjaciółkę - rzekę, która często płynie bardzo blisko naszego miejsca zamieszkania, ale wciąż jest nam obca i odległa. -  Od wielu lat staramy się zwrócić ludzi w stronę rzek, które w Polsce są głównymi źródłami wody pitnej dla gospodarki komunalnej, a jednocześnie ostatnimi korytarzami ekologicznymi, które zapewniają zwierzętom nieskrępowaną niczym możliwość swobodnego przemieszczania się – wyjaśnia Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.


Polska zajmuje 5 miejsce w Europie pod względem długości rzek. Animacja kulturalna tych terenów zależy nie tylko od działań władz, instytucji czy firm, ale także od obywateli. O tym będą opowiadały filmy pokazywane w ramach festiwalu w sobotę (9 lipca) po godz. 20.00 w wiślańskim amfiteatrze w ramach projektu „Temat: rzeka” Fundacji Impact, oraz odbędzie się także premiera filmu edukacyjnego Klubu Gaja „Rzeki dla ludzi i zwierząt”.

Następnego dnia o godz. 13.00 zostanie otwarta wystawa w wiślańskim amfiteatrze. Będzie można zobaczyć zdjęcia nadesłane na konkurs pt. "Temat:rzeka" O godz. 14.00 Klub Gaja zaprasza na happening „Rzeka dla ludzi i zwierząt”. O godz. 15.00 wraz z mieszkańcami i turystami nastąpi wielki skok do Królowej Polskich Rzek - rzeki Wisły w Wiśle (koło amfiteatru). To część europejskiej akcji Big Jump na rzecz pojednania rzek i ludzi oraz wprowadzenia w życie przepisów Europejskiej Ramowej Dyrektywy Wodnej, które pozwolą na uzyskanie dobrej, jakości wody pod względem m.in. ekologicznym i biologicznym. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną także postery edukacyjne a na stoisku informacyjnym będzie można zapoznać się z materiałami wydanymi w projekcie „Zaadoptuj rzekę”.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: