Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Od gór do morza dla hospicjum

Piszemy to właśnie do Ciebie. Po raz kolejny masz szansę pomóc hospicjum "Otwarte Drzwi" z Cieszyna. Jest piękna pogoda, wakacje... Może przyjdziesz w sobotę na cieszyński Rynek?


W ciągu 9 dni, chcą przejechać na rowerze od Beskidów do Bałtyku, a to wszystko nie  po to aby pokonać własne słabości i ciekawie przeżyć wakacje, a pomagać hospijom. W ogólnopolskiej akcji rowerzystów z Anglii i Polski dla hospicjów pod patronatem Fundacji Babci Aliny bierze też udział Hospicjum "Otwarte Drzwi" z Cieszyna, a Portal OX.PL objął patronatem medialnym wyprawę rowerową na Śląsku Cieszyńskim.


40 Anglików przez 9 dni walczyć będzie z trasą liczącą setki kilometów, hałasem ulicy, mijającymi samochodami i zużytymi oponami. Codziennie będą pokonywać 110 km. Przez Polskę przyjadą po raz drugi, aby pomagać hospicjom i wspierać wolontariuszy. - Cieszymy się, że mamy takich przyjaciół. Cieszymy się, że nasze hospicjum również znalazło się na trasie tego niezwykłego przejazdu - mówi Wioletta Staniek, założycielka hospicjum "Otwarte Drzwi w Cieszynie".


Fundację Babci Aliny założyły jej dzieci i wnukowie we wrześniu 2009 dla upamiętnienia Aliny Holender,która zmarła w marcu 2009; Hospicjum Św. Kamila w Bielsku opiekowało się nią do jej ostatnich dni. Wolą baci Aliny było, aby jej bliscy pomagali polskim hospicjom. Stąd też pomysł na niezwykły rajd, który do Cieszyna przybędzie w najbliższą sobotę. - Rowerzyści z Angli i Polski przebywać będą tego dnia w Bielsku-Białej, skąd wyruszą w drogę dla hospicjów. My jako hospicjum "Otwarte Drzwi" z Cieszyna przywitamy ich o godz. 15.00 na Białym Krzyżu. Stamtąd udamy się w eskorcie do Cieszyna, gdzie o 18.00 na Rynku będzie się można spotkać z rowerzystami - dodaje Wioletta Staniek. Wtedy też wolontariusze będą zbierać datki na pomoc cieszyńskiemu hospicjum. Może i Ty się przyłączysz?


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: