Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sukces Pas De Bouree

Trzecie miejsce na X Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Uśmiech morza” to sukces o jakim może marzyć wielu młodych tancerzy.

Uczniowie cieszyńskiej szkoły tańca Pas De Bourree do dzisiaj ze zdziwienia przecierają oczy. Udało się. Mówią, że trzecie miejsce w X Międzynarodowym Festiwalu Konkursu Tańca „Uśmiech morza” w Bułgarii to dla nich spore zaskoczenie. - To ukoronowanie całego roku ciężkie pracy – przyznaje Izabela Tymich założycielki szkoły tańca  - Fajnie, że nie wróciliśmy z pustymi rękami.

Do Bałczika, miasta partnerskiego Cieszyna pojechało 20 tancerzy. Trzecie miejsce na 137 zespołów biorących udział w Festiwalu mówi samo za siebie. Do Cieszyna powrócili z nagrodą  –nietypowym obrazem .  

- Zaproszenie z Bułgarii dotarło do nas bardzo późno – przyznaje Izabela Tymich – mieliśmy tylko dwa tygodnie na to, żeby wszystko przygotować. Można powiedzieć, że na Festiwal ruszyliśmy z marszu. Konkurs był niesamowitym doświadczeniem.

Do końca nie wiedzieli, jak zostali odebrani przez jurorów. Były surowe opinie i komentarze.  Rywalizowały zespoły z całej Europy.

- Królował balet i to balet na najwyższym poziomie, a my „wyskoczyliśmy”z tańcem współczesnym i hip – hopem. Nie do końca pozytywnie odczytało to najstarsze jury. Brakowało nam być może pięknych strojów... Na gali wieczornej dziewczyny zaprezentowały trzy układy taneczne. Był to naprawdę fajny akcent kończący imprezę - dodaje założycielki szkoły tańca Pas De Bourree.

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: