Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzymaj się prawego pasa

W miniony czwartek (24 lutego) w godzinach od 05.00 – 13.00 cieszyńscy policjanci już po raz drugi przeprowadzili na terenie powiatu działania pod kryptonimem pn. „Trzymaj się prawego pasa”. Wszystko po to, by poprawić stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

Częstym zjawiskiem na polskich drogach jest nagminne korzystanie na jezdniach, o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, z lewego pasa pomimo iż prawy jest wolny. Celem działań było więc zdyscyplinowanie kierowców. W głównej mierze dotyczy to kierujących pojazdami, które z uwagi na indywidualne ograniczenia dozwolonych prędkości  poruszają się wolniej od pozostałych. Zajmując lewy pas ruchu powodują utrudnienia i stanowią zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników, którzy nie są w stanie wykonać swobodnie i bezpiecznie manewru wyprzedzania.

W trakcie działań policjanci szczególną uwagę zwrócili na trzeźwość użytkowników dróg, stosowanie się do obowiązku zapinania pasów i stosowania fotelików do przewozu dzieci.

- Policjanci ujawnili dwadzieścia cztery wkroczenia, między innymi trzynaście za brak pasów bezpieczeństwa oraz trzy za wybór złego pasa, a co za tym idzie tamowanie i utrudnianie ruchu pojazdów . Tego dnia policjanci wystawili 19 mandatów, sporządzone zostały dwa wnioski o ukaranie – wyjaśnia Mariusz Białoń rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: