Trwa seria bez strzelonego gola

Czwarty mecz bez punktu, czwarty mecz bez zdobytej bramki. Kryzys dopadł podopiecznych Frantiska Straki, którzy na zwycięstwo czekają już od 21 września. Wczoraj, ze Stadionu Miejskiego w Karwinie, trzy punkty wywieźli piłkarze Jablonca, którzy odnieśli skromne zwycięstwo, 1:0.

- Sytuacja nie jest dla nas przyjemna. Ambicja, walka i determinacja był widoczna na moich podopiecznych ­– skomentował po meczu Frantisek Straka. – Chłopcy nie odpuszczali, ale brakowało nam wykończenia w dogodnych okazjach ­– dodał szkoleniowiec karwińskich piłkarzy.

Ciężko nie zgodzić się ze słowami 61-letniego trenera, bo gospodarze przez pierwszych 30 minut byli wyraźnie aktywniejsi na murawie, stwarzając groźne sytuacje pod bramką rywali. Niezły strzał oddał Smrz w 8. minucie, ale futbolówka leciała wprost na golkipera Jablonca.

Pod koniec pierwszej części spotkania, a także po zmianie stron do głosu coraz częściej dochodzili goście, ale również oni mieli problem skierować piłkę w światło bramki (przez cały mecz oddali trzy celne strzały – przyp. red.). Niestety, w 77. minucie Dolezal wykorzystał dośrodkowanie na bliższy słupek i nie dał większych szans bramkarzowi Karwiny.

SKRÓT SPOTKANIA

Karwina utrzymuje się na 14. miejscu w ligowej tabeli Fortuna Ligi. Przed podopiecznymi Frantiska Straki niełatwe zadanie, gdyż w najbliższy piątek czeka ich derbowe starcie w Ostrawie, z Banikiem.