Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Mimo tego, że niedzielny wiatr nie dał się tak bardzo we znaki, strażacy z powiatu cieszyńskiego w niedzielę i w poniedziałek (3 i 4 listopada 2019) odnotowali kilkanaście interwencji. Część z nich miała związek z połamanymi drzewami, inne ze zdarzeniami na drogach oraz z innymi miejscowymi zagrożeniami.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w niedzielę (03.11.2019) w Wiśle Głębcach. Tam o 10:57 strażacy interweniowali w związku z powalonym drzewem. Podobną interwencję odnotowano o 11:22 w Cieszynie na ulicy Mlecznej.

O 11:29 strażacy interweniowali w Cieszynie na ulicy Frysztackiej. Doszło tam do kolizji dwóch samochodów osobowych – działania na miejscu polegały na neutralizacji wycieków, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach i kierowaniu ruchem. Po czynnościach policji samochody dostały usunięte na pobocze – wyjaśniał st. Kpt. Michał Pokrzywa, oficer prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejna interwencja miała miejsce również w Cieszynie. O 12:18 strażacy usuwali powalone drzewo, znajdujące się na ulicy Akacjowej.

O 15:44 strażacy pojawili się w Goleszowie. Na ulicy Olimpijskiej znajdowało się ognisko bez dozoru. Ogień został ugaszony.

W Skoczowie o 18:46 na ulicy Rzecznej doszło do pożaru suchej trawy. Ratownicy szybko ugasili ogień.

O 19:28 strażacy interweniowali w Drogomyślu na ulicy Głównej. Na skutek wiatru doszło do naderwania mocowania banneru reklamowego. Strażacy usunęli banner.

Ostatnia interwencja miała miejsce w Kończycach Wielkich. Strażacy o 20:50 usuwali drzewo, powalone na ulicę Cieszyńską.

Kolejna interwencja miała miejsce już w poniedziałek (04.11.2019). Strażacy interweniowali w Ustroniu na ulicy Kościelnej. Działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, po ataku epilepsji. Ratownicy zabezpieczyli poszkodowanego do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

O 12:32 strażacy interweniowali na ulicy Chrobrego w Cieszynie, gdzie neutralizowali plamę substancji ropopochodnej.

Kolejna interwencja to wezwanie z 14:24. W Cieszynie na ulicy Krętej ratownicy pracowali przy powalonym drzewie.

O 15:14 zastępy wyruszyły do Goleszowa, gdzie zgłoszono złamanie latarni ulicznej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: