Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Paliły się lasy

Chociaż pogoda w ostatnich dniach raczej nie sprzyja rozprzestrzenianiu ognia, w regionie doszło do kilku pożarów poszycia leśnego. Wprawdzie za każdym razem pożary udało się ugasić, interwencje były trudne. Wszystko za sprawą problemów z dojazdem na miejsce zdarzenia.

Do pierwszej intwerencji doszło w sobotę (02.11.2019) w Istebnej. O godzinie 14:23 do strażaków wpłynęło zgłoszenie, dotyczące pożaru poszycia leśnego – dojazd na miejsce ze względu na zalezienie i górzyste ukształtowanie terenu okazał się utrudniony. Ostatecznie zastosowano długą linę gaśniczą, składającą się z 15 odcinków. Podano jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Strażacy dodatkowo przekopali poszycie i przelali je wodą.

Do podobnego zdarzenia doszło w niedzielę (03.11.2019). Tym razem do pożaru doszło w Brennej. Palił się fragment poszycia o wymiarach 10 x 4 metry. Ratownicy po raz kolejny mieli problem z dojazdem na miejsce zdarzenia. Ostatecznie strażacy ostatni odcinek, około 1 kilometra musieli pokonać pieszo. Do gaszenia ognia zastosowano sprzęt podręczny. Podano dwa prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia. W drodze powrotnej strażacy znaleźli niedogaszone ognisko, które mogło spowodować kolejny pożar. Zagrożenie usunięto.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: