Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trwa akcja „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Kampania o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” ma na celu uświadomienie młodzieży, jak niebezpieczne dla zdrowia i życia są narkotyki i dopalacze. Akcja trwa we wszystkich jednostkach Policji w całym kraju.

Wczoraj (11.04.) policjanci z cieszyńskiej komendy uczestniczyli w kolejnym już szkoleniu w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. W świetlicy komisariatu policji w Skoczowie szkolenie funkcjonariuszy przeprowadził profilaktyk. Na szkoleniu zostały omówione  założenia kampanii pod nazwą "Narkotyki i dopalacze zabijają", która jest przedsięwzięciem MSWiA, organizowanym w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Hasło kampanii to „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, które towarzyszyć będzie podczas kolejnych spotkań z młodzieżą.

- Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm. – ostrzegają mundurowi.

Warto uważnie obserwować swoje dziecko, a wszelkie drastyczne zmiany zachowania dziecka powinny zwrócić uwagę rodzica bądź opiekuna.

Gdzie szukać pomocy:

  • 800 060 800 Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
  • 116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 800 100 100 Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
  • 800 12 12 12 Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Pisaliśmy: Ruszyła akcja „Narkotyki i dopalacze zabijają”

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: