Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tour de Pologne od kuchni

Zakończył się największy kolarski wyścig w Polsce. Tegoroczny Tour de Pologne przejeżdżał też przez nasz region. Kolarzy podziwiały tłumy zgromadzonej publiczności. Nad bezpieczeństwem czuwały służby i to dzięki nim podczas wyścigu nie doszło do żadnych przykrych incydentów.

Organizacja wyścigu Tour de Pologne to nie tylko wyzwanie dla gmin, przez które przebiega trasa wyścigu. To również sprawdzian dla mundurowych. - Przygotowanie przedsięwzięcia realizowanego z takim rozmachem wymaga zaangażowania wielu ludzi. Odpowiedzialnym  za całość zabezpieczenia policyjnego był zastępca naczelnika cieszyńskiej drogówki asp. sztab. Ireneusz Korzonek. Nad bezpieczeństwem przejazdu kolarzy czuwało ponad 50-ciu policjantów z cieszyńskiej drogówki i prewencji. Policjantów z cieszyńskiej komendy wsparli słuchacze ze Szkoły Policji w Katowicach w liczbie 130 funkcjonariuszy. Czołówka peletonu jechała w eskorcie policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ponadto trasę zabezpieczali Strażnicy Miejscy i strażacy z OSP – mówi asp. Rafał Domagała, ofcer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki oraz Szkoły Policji w Katowicach zabezpieczali wyścig Tour de Pologne podczas IV etapu. Trasa rozpoczęła się w Oświęcimiu i przebiegała przez Istebną, Wisłę, Ustroń, aż do mety w Cieszynie.
Tak wielka kolarska impreza była też okazją do przeprowadzenia akcji promowania bezpiecznego poruszania się na rowerze. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a także zorganizowali gry i zabawy edukacyjne, a to wszystko w miasteczku Nałęczowianki na cieszyńskim Rynku. – Policjanci przeprowadzili konkursy z pytaniami, rebusy i zabawy dla dzieci. Każdy uczestnik zabaw w miasteczku otrzymał upominki, a dodatkowo mógł zawalczyć o atrakcyjne nagrody rzeczowe, które przygotowała firma Nałęczowianka. Ponadto rodzice w specjalnie przygotowanej strefie pod okiem funkcjonariuszy policji mogli dowiedzieć się jak przygotować swoje pociechy do pierwszych dłuższych wypraw rowerowych – dodaje asp. Rafał Domagała.


KOD


ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z TOUR DE POLOGNE W CIESZYNIE FOT.MICHAŁ FIELEK I PIOTR IWACZ

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: