Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Modna kobieta w e-Brennej

Jeśli mieszkasz w gminie Brenna, jesteś osobą bezrobotną i chciałabyś zmienić coś w swoim życiu, teraz nadarza się okazja. Do 15 września przebiegać będzie rekrutacja, która ma na celu wyłonienie uczestniczek projektu „Modna kobieta w e-Brennej...”

 Projekt zakłada udział 20 bezrobotnych kobiet w wieku 15-60 lat z gminy Brenna. W ramach wsparcia uczestniczki otrzymują: doradztwo zawodowe, grupowe szkolenie zwiększające aktywność uczestniczek na rynku pracy jak również szkolenie z podstaw obsługi komputera i wykorzystania Internetu w życiu codziennym i zawodowym w zakresie m.in. swobodnego poruszania się po sieci i korzystania z bankowości elektronicznej. Z pewnością wiele pań zaciekawi "Sztuka wizażu", czyli szkolenie z technik kształtowania wizerunku, oraz zasad stylizacji własnej osoby – sztuki makijażu i ubioru.

- Projekt jest adresowany do kobiet z Gminy Brenna, gdyż jest on inicjatywą oddolną mieszkańców – wyjaśnia Katarzyna Zych z prowadzącego rekrutację - Lemar Szkolenia i Doradztwo sp. z o.o. - W trakcie rozmów z mieszkankami Gminy uzyskaliśmy informacje, iż brakuje tego typu kursów i szkoleń skierowanych dla kobiet, a jeśli już są, zazwyczaj odbywają się one poza miejscem zamieszkania, co znacznie utrudnia udział w nich osób z terenów gmin wiejskich. Panie zgłosiły iż, są chętne do uczestnictwa w kursach komputerowych, mają potrzebę dokształcania się, nabywania nowych umiejętności – dlatego postanowiliśmy napisać projekt skierowany właśnie do nich. 

Rekrutacja ma charakter otwarty – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (formularze zostały rozdystrybuowane w Gminie) lub skontaktować się ze specjalistą ds. rekrutacji pod numerem telefonu 531 355 037 i umówić na spotkanie.

Projekt "Modna kobieta w e-Brennej..." skierowany jest do osób nieaktywnych zawodowo, o maksymalnie średnim wykształceniu. - O przyjęciu do projektu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szkolenia rozpoczną się po zebraniu odpowiedniej grupy, zakładamy, że ruszymy we wrześniu – dodaje Katarzyna Zych.

Dlaczego warto?  - Myślę, że warto wziąć udział w projekcie, gdyż jest on kompleksową ofertą: oprócz kursu komputerowego „e-Obywatelka”, który wyposaży Panie w umiejętności, które są w dzisiejszych czasach w zasadzie niezbędne w każdym miejscu pracy, a także w życiu prywatnym, uczestniczki mają możliwość indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym, grupowych warsztatach Aktywnego Poszukiwania Pracy. Ma to wesprzeć uczestniczki projektu w wejściu lub powrocie na rynek pracy – podkreśla K. Zych - Ciekawym uzupełnieniem spotkań, kursu i warsztatów są szkolenia z technik wizażu, gdzie panie poznają techniki kształtowania wizerunku, doboru ubioru i makijażu. Mamy nadzieję, że uczestniczki projektu dostrzegą dzięki temu swoje atuty i staną się pewniejsze siebie. Niewątpliwą zaletą projektu jest także fakt, iż wszystkie szkolenia odbywać się będą na terenie zamieszkania uczestniczek projektu – panie nie muszą więc nigdzie dojeżdżać.

BsKźródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: