Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Po ataku rekina!

Czy można jeździć na nartach bez nóg, albo na wózku robić tricki w skateparku? Tematy te będą poruszone na konferencji o przewrotnym tytule: Ekstremalnie Sprawni – Niepełnosprawni, która odbędzie się  w Zamku Cieszyn, w dniu 12 sierpnia o godzinie 14:00. Tym samym będzie to otwarcie II Edycji Freestyle City Festival, czyli trzech dni bardzo widowiskowych wydarzeń w przestrzeni miasta. Na zdjęciu tytułowym widać zawodniczkę Bethany Hamilton, która po ataku rekina, dosłownie i w przenośni wróciła na fale.  

To konferencja dla wszystkich mieszkańców Cieszyna i okolic oraz gości Festiwalu. Materiał jest bardzo unikatowy i dający do myślenia. To inne spojrzenie na kreatywność, silną wole i współpracę. – Zapewnia Małgorzata Kelm, moderatorka konferencji i członki Zarządu Wolontariatu FCF 2011. Na konferencję przyjedzie Janusz Świtaj, który 18 lat temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu, który spowodował całkowity paraliż wszystkich kończyn. – Przed rokiem Janusz odwiedził nas niespodziewanie w biurze festiwalowym na swoim wózku inwalidzkim. Jego krótka ale niezwykła opowieść o życiu bardzo nas zainspirowała. Warto poznawać takich ludzi. – Wspomina Katarzyna Jurys, wolontariuszka, zarządzająca grupą informacyjną FCF.Wśród zaproszonych gości znajduje się Jarosław Rola, wielokrotny paraolimpijczyk zimowych igrzysk w narciarstwie alpejkim oraz konstruktor rewolucyjnego roweru górskiego napędzanego siłą rąk. Podczas cieszyńskiej konferencji będzie okazja przejechać się Eksplorerem, jak nazwano rower. - Przybliżymy tematykę sportów ekstremalnych uprawianych przez osoby po amputacjach kończyn czy urazach rdzenia kręgowego. Wachlarz możliwości uprawiania dyscyplin znacznie się rozszerzył w ostatniej dekadzie. Snowboarding, kitesurfing, sporty motorowe czy jazda na deskorolce stały się już w innych krajach atrybutem niepełnosprawnych freestylowców. - dodaje Kelm. Swoją obecność potwierdzili również członkowie Stowarzyszenia Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych  w Cieszynie. Podczas konferencji rozpocznie się także zbiórka pieniędzy na leczenie 12 letniej Dominiki, z Cieszyna, obciążonej chorobą nowotworową kości.

Wszelkich informacji dotyczących konferencji udziela Moderatorka Małgorzata Kelm, dostępna pod numerem: 604 802 456.

14:00 Otwarcie konferencji – Michał Paluch, Wojtek Małysz. Organizatorzy II FCF 2011
14:05 – 14:30 „Aktualna sytuacja sportu osób niepełnosprawnych w Polsce” Łukasz Szeliga START Bielsko Biała
14:30 – 15:00 „Nowoczesna protetyka kończyn” Piotr Bęcki Ortocentrum Warszawa
15:00 – 15:30 Przerwa kawowa z poczęstunkiem
15:30 – 16:00 „Od idei do produktu – mountainhandbike Explorer” Jarosław Rola, Rafał Szumiec.
16:00 – 16:30 „Współczesne możliwości uprawiania sportów ekstremalnych przez osoby niepełnosprawne ruchowo” Małgorzata Kelm
16:30 – 17:00 „Parasnowboarding- nowa dyscyplina paraolimpijska?” Małgorzata Kelm, Łukasz Szeliga
17:00 Prezentacja działalności Stowarzyszenia Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie oraz zakończenie konferencji.

Zobacz szczegółowy program>>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: