Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tour de Pologne i utrudnienia

3 sierpnia największy kolarski wyścig w Polce i jeden z największych na świecie przemierzy nasz region. Tour de Pologne przemierzy Istebną, Wisłę, Ustroń i Cieszyn. Na czas przejazdu część dróg zostanie zamknięta. My sprawdzamy które.

Tour de Pologne to największy wyścig kolarski w Polsce, na którym pojawiają się gwiazdy światowego formatu. Po raz kolejny Tour de Pologne gości w naszym regionie. Przygotowania do wyścigu idą pełną parą, a dziś pokazujemy, gdzie kierowcy będą mieli utrudnienia z uwagi na przejazd kolarzy.

W Cieszynie odbędzie się meta IV etapu wyścigu. Już od godz. 6.00 rano służby miejskie wyłączą z ruchu m.in.: Rynek, ul. Głęboką, ul. Zamkową, Menniczą, Matejki oraz Regera (odcinek Rynek - Szeroka), Szersznika (odcinek Szeroka - Rynek), Szeroka (odcinek Szersznika - Rynek).  Po raz drugi w historii wyścig przekroczy polską granicę i uda się do Czech. Nie będzie również możliwości ruchu poprzecznego na wspomnianych wcześniej ulicach z uwagi na światłowody i kable TVP. Szczegółowe informacje o utrudnieniach w Cieszynie i Czeskim Cieszynie dostępne sa tutaj.

Zamknięte też zostaną inne drogi na czas przejazdu kolarzy. Na mniej więcej  pół godziny zostaną zamknięte odcinki dróg:  od godz. 14.00 Koniaków- Kubalonka Beczka, 14.10 – Kubalonka Beczka –Wisła 1 Maja + pętla Zameczek, 15.00 Wisła 1 Maja- Ustroń-Goleszów-Cieszyn.

Dodatkowo w dniach trwania wyścigu w godzinach 12.00 - 20.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona zostanie infolinia pod numerem telefonu 32 200 11 11, pod którym będzie można uzyskać bieżące informacje o wyznaczonych trasach wyścigu i czasie ich zamknięcia dla ruchu.

Policjanci proszą kierowców o cierpliwość oraz ostrożną jazdę w pobliżu trasy wyścigu. O szczególną ostrożność i rozwagę policjanci proszą również wszystkich tych, którzy będą kibicować kolarzom.


Szczegóły dotyczące wyścigu można tez znaleźć na stronie www.tourdepologne.pl


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: