Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

COK dla dzieci w mieście

Już po raz kolejny Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zorganizował dla najmłodszych mieszkańców miasta zajęcia w pracowni ceramicznej, które poprowadziła Gabriela Zbrońska.

"Letnie spotkanie z ceramiką" podobnie jak poprzednie edycje przyciągnęło dzieci, które wakacje spędzają w mieście. Tym razem jednak uczestnicy zajęć mieli za zadanie ulepić miskę, wzorując się na naszych przodkach. - Robimy miski którym później nadamy kształty twarzy. Proces ten podzieliliśmy na dwa etapy. Dzisiaj wykonujemy podstawy, a kolejne zadęcia zakończą proces tworzenia naszego dzieła – wyjaśnia prowadząca warsztaty.

Każdego roku zajęcia w pracowni ceramicznej pod okiem Gabrieli Zbrońskiej cieszą się ogromną popularnością. Każde spotkanie "młodych twórców" jest inne i niepowtarzalne, a sama praca z gliną daje dzieciom mnóstwo zabawy i satysfakcji z pięknie wykonanych przedmiotów. - Ceramiki nie można nauczyć się jednego dnia – przyznaje prowadząca - praca z gliną wymaga od nas cierpliwości i czasu. Gotową pracę należy wyretuszować i wypalić, żeby była odpowiednio twarda. Później przychodzi pora na nałożenie szkliwa.

Na "Letnie spotkanie z ceramiką" obowiązują zapisy, ponieważ niestety liczba miejsc jest ograniczona.  - Nie jesteśmy w stanie pomieścić tutaj tylu dzieci, ile chciałoby wziąć udział w zajęciach- przyznaje prowadząca -  Zajęcia przeznaczoone są dla tych, którzy lubią pracę z gliną, a także dla tych, którzy pragną nauczyć się czegoś nowego.

Podczas wakacji przychodzą dzieci, które nie uczęszczały wcześniej na całoroczne spotkania. Można powiedzieć, że to z myślą o nich odbywają się warsztaty w pracowni.

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: