Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

To już w ten weekend - Bieg po Nowe Życie

Odliczamy godziny do 14. Bieg po Nowe Życie. 13 kwietnia w marszu nordic walking na trasie zobaczymy osoby po przeszczepieniu, oraz znane osoby ze świata teatru i filmu, gwiazdy sceny muzycznej i kabaretowej, dziennikarzy i sportowców! Organizatorzy spodziewają się ponad 70 sztafet, dzięki temu może więc zostać pobity rekord nie tylko wiślańskiej edycji wydarzenia.

Na trasie sztafetowego marszu, który rozpocznie się o 12:00 na Placu Bogumiła Hoffa w Wiśle zobaczymy między innymi ambasadora inicjatywy Przemysława Saletę, Rafała Zawieruchę, Izabelę Zwierzyńską, Mariusza Jakusa, Jarosława Kreta, Małgorzatę Potocką, Dorotę Czaję, Jarosława Jakimowicza, Rafała Mroczka, Agnieszkę Rylik, Tomasza Oświecińskiego, Macieja Kota, Ewę Błachnio, Bartosza Obuchowicza, Cezarego Trybańskiego, Mariusza Kałamagę, Adę Palkę, Olgę Kalicką, Tomasza Barańskiego, Aleksandrę Adamską, Grzegorza Tkaczyka, Michała Olszańskiego, Ewę Pacułę, Michała Mikołajczaka, Odetę Moro, Artura Siódmiaka, Julię Wróblewską, Annę Karczmarczyk, Joannę Kuberską, Karolinę Szostak, Jerzego Mielewskiego.

Jak zawsze w Biegu po Nowe Życie znane osoby będą towarzyszyć osobom po przeszczepieniu oraz dziennikarzom i partnerom projektu. Po raz czternasty spotkamy się, by promować nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim pokazać jak wielka jest grupa ludzi „dobrej woli” wspierających polską transplantologię. Spotkamy się w rekordowej obsadzie, bowiem na trasie można się spodziewać ponad 70 sztafet.- Wisła i Bieg po Nowe Życie są ze sobą nierozerwalnie od samego początku. Cieszę się, że już po raz dziewiąty do naszego miasta zjadą ludzie znani z pierwszych stron gazet czy ekranów telewizorów, aby wesprzeć szczytną ideę transplantologii, a przy okazji nabrać nieco wiosennego oddechu w naszym mieście. Jak zawsze czekamy na wszystkich uczestników, ale i kibiców chcących z bliska obejrzeć zmagania na trasiezachęca burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Patronat honorowy nad 14. i 15. Biegiem po Nowe Życie objął Minister Zdrowia RP Łukasz Szumowski.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL, a jedną ze startujących sztafet będzie także reprezentacja Portalu OX.PL.

Program wydarzenia:

Piątek 12.04.2019 – Hotel Gołębiewski w Wiśle
20:00 - V gala polskiej transplantologii Drugie Życie

Sobota 13.04.2019 – Wisła - Plac Bogumiła Hoffa
12:00 – 14. Bieg po Nowe Życie

(red)

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: