Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: Złoty i Diamentowy Jubileusz mieszkańców gminy

21 par małżeńskich z terenu gminy Skoczów w 2019 roku obchodzi jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli Złote Gody.

Okazją do świętowania wspaniałych jubileuszy była uroczysta gala, która odbyła się w środę 10 marca w sali „Pod Pegazem” w Skoczowie. Na uroczystości obecna była również para, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia małżeństwa, czyli Diamentowe Gody.

Muszę powiedzieć, że trudno uwierzyć, że już tyle lat jesteście Państwo po ślubie – mówił burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko – Odznaczenia które Państwo odbierzecie, są na pewno tylko dodatkiem. Kiedy podsumujecie to wspólne pożycie z małżonkiem, małżonką, to myślę, że pozostaną w pamięci tylko same dobre chwile. Oczywiście, że w ciągu tego długiego życia przechodziliście Państwo różne, i dobre, i trudniejsze chwile, natomiast myślę, że podsumowując ten okres, z dobrym humorem i z miłością do drugiego człowieka, więcej się wybacza. To jest to, co trzyma Państwa w związku i co pozwala, że Pan Bóg Wam błogosławi.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie, pamiątkowe dyplomy oraz róże i słodkie upominki, dla par obchodzących jubileusz Złotych Godów, wręczyli: burmistrz Mirosław Sitko, Przewodniczący Rady Miejskiej Rajmund Dedio, a także zastępca burmistrza Andrzej Bubnicki. Pamiątkowy dyplom powędrował również na ręce pary, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego, czyli Diamentowe Gody. Program uroczystości wzbogaciły występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie.

Pary, które otrzymały odznaczenia z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego: Julia i Franciszek Bierwowscy, Maria i Józef Ciemała, Wanda i Jan Jankowscy, Irena i Józef Jonkisz, Anna i Stanisław Kokot, Genowefa i Kazimierz Kowalscy, Marta i Edward Krzempek, Józefa i Jan Łuka, Wanda i Ludwik Mendrok, Władysława i Tadeusz Polok, Janina i Tadeusz Popławscy, Waleria i Karol Sabela, Maria i Walter Sohlich,  Małgorzata i Alojzy Suchy, Emila i Jan Szarek, Wanda i Alfred Ślęk,  Maria i Zbigniew Śmigiel, Elżbieta i Piotr Waleczek, Maria i Edward Wierzbiccy, Teresa i Kazimierz Woźniak, Marianna i Mieczysław Zeprzałka 

Para, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego to Krystyna i Tadeusz Zuziak.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-11 17:42:43
bronek91: 100 lat! Gratulacje dla wszystkich Jubilatów!
2019-04-11 17:43:59
bronek91: SU Pan Burmistrz widocznie nie taki straszny jak Ty SU bezpodstawnie przedstawiasz. Inaczej Mieszkańcy i zarazem Jubilaci nie przyjęliby zasłużonych odznaczeń.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: