Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

To ci HECA!

Szykuje się potężna dawka humoru. W cieszyńskim teatrze 28 i 29 listopada kolejna edycja Cieszyńskich Wieczorów Kabaretowych. Zobaczymy kilka starych, ale i nowych kabaretów. Ci, którzy cenią sobie dobrą rozrywkę i nie boja się bólu brzucha wywołanego śmiechem, powinni wybrać się na Hecę. Niebawem na naszym portalu konkurs z biletami!
Z Jerzym Tessarem, organizatorem Cieszyńskich Wieczorów Kabaretowych HECA 2013 - rozmawia Jan Bacza.
 
 
Dwa dni dobrej zabawy szykuje się w Cieszynie.
 
Nie dobrej, tylko bardzo dobrej, świetnej zabawy. Myślę, że ten smutny okres pogodowy, jesienny, lekko płaczący, uda nam się dzięki HECY zmienić. Najlepszym lekiem na chandrę i na wszystko co złe w tym czasie, to właśnie dwa dni kabaretu. Postanowiłem w tym roku, żeby nasza publiczność miała okazję zobaczyć te najlepsze kabarety. W tym roku jest sama szpica. Ale chciałem to połączyć z kabaretami młodymi, a zarazem tymi, które zdobyły już wysokie miejsca i nagrody w liczących się przeglądach w Polsce. W tym roku pierwsza liga, czyli 'Kabaret Moralnego Niepokoju'. To marka sama w sobie. 'Neonówka' – też rewelacyjny kabaret. I 'Limo' – Abelrad Giza obiecał, że postara się nie obrażać. [śmiech]
 
Całość prowadzić będzie Tomasz Jachimek.
 
Kiedy w ubiegłym roku organizowałem w Poznaniu koncert Andrusa i Jachimka, po koncercie chwile rozmawialiśmy. Pan Tomasz dopytywał o tegoroczną Hecę. Mówiłem mu, że mam już pełen skład jeśli chodzi o kabarety, które występują, ale brakuje mi osoby prowadzącej. Więc sam się zgłosił. Oczywiście w żartach, ale na drugi dzień mieliśmy już sprawy dogadane i to on poprowadzi tegoroczny wieczór kabaretowy.
 
Czyli można spodziewać się też jego stand-upów.
 
Tak, w jego wypadku na pewno, coś takiego zaprezentuje. Będzie osobą prowadzącą, ale nie wyobrażam sobie, że sztywno będzie zapowiadał kabarety. Zapewne pojawi się wiele nowych skeczów. Zresztą obiecał, że specjalnie coś przygotuje, czym zaskoczy Cieszyniaków.
 
A kabarety, które będą występowały w teatrze, też zobaczymy z nowym programem?
 
Wszystkie programy, które zobaczymy na Hecy, będą najnowszymi programami kabaretów. Ale, co mnie zawsze też interesuje, i to co jest zaskoczeniem dla widzów, to młode kabarety. W pierwszym dniu zobaczymy 'K2'. To kabaret, który w największych przeglądach zdobywał pierwsze miejsca. Drugiego dnia w Cieszynie zobaczymy '7 minut po', który w tym roku na 'Pace' zdobył Grand Prix.
 
Czyli zobaczymy tych, których znamy już od wielu lat, ale zobaczmy też młode kabarety, które wchodzą na scenę.
 
Idea tego kabaretonu jest właśnie taka, żeby pokazać te kabarety, które znamy, nawet z lodówki naszego domu. Ale chcemy poznać też tych młodych, którzy za rok będą tymi najlepszymi. Będziemy mieli możliwość skonfrontowania tego, jak prezentują się na scenie stare wygi i ci młodzi, którzy walczą o swoje miejsce na ekranie telewizyjnym. Ci, którzy chcą wygryźć te tzw. stare kabarety. Będziemy mogli zaobserwować walkę, sami ocenimy czy fajnie zobaczyć coś nowego, a może te stare kabarety przekonają nas, że warto też do nich wrócić.
 
Coś na ból brzucha będzie trzeba przygotować.
 
Ja każdemu radzę przed Hecą zaopatrzyć się w zestaw chusteczek, bo na pewno się przydadzą. Łzy ze śmiechu pewnie polecą. Co ważne, Heca podzielona jest w ten sposób, że w czasie imprezy będzie przerwa. Będzie można chwilę od śmiechu odpocząć. Damy chwilę wytchnienia, żeby z nabranymi siłami można było ruszyć do drugiej części. Zakładamy, że całość spotkania pierwszego i drugiego dnia, powinna się zmieścić w czterech godzinach. W sumie to prawie osiem godzin śmiechowej terapii. Prawdziwy matron dla tych, którzy lubią się śmiać. Ale też dla tych, którzy w te jesienne dni są smutni. Nie ma lepszego lekarstwa niż śmiech. To samo zdrowie.
 
 
Dziękuję za rozmowę
 
Jeszcze dzisiaj na portalu OX.pl konkurs. Do wygrania bilety na Hecę 2013.
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: