Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tężnia solankowa w Brennej?

W budżecie, który niedawno uchwalono w Brennej, gmina zarezerwowała 1,3 mln zł na inwestycje. Wśród nich ma się znaleźć tężnia solankowa oraz Ogród Zielin.

- Szczególnie ciekawym pomysłem wydaje się tężnia solankowa, która z jednej strony służyć będzie mieszkańcom Gminy, a z drugiej stanowić silny magnes przyciągający gości i turystów. Będzie ona sąsiadować z oddaną niedawno do użytku siłownią plenerową, a w planie jest tam jeszcze budowa placu zabaw - napisał na Facebooku wójt gminy Brenna Jerzy Pilch.

Warto przypomnieć, że wspomniany Ogród Zielin powstanie w ramach współpracy transgranicznej ze słowacką gminą Babin. Szerzej o projekcie pisaliśmy tutaj - LINK.

O budżecie na 2020 rok pisaliśmy tu - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-05 23:36:42
Magdaaa: A moze by tak zacząć od posprzatania centrum Brennej - śmieci w żywopłocie wokół amfiteatru, puszki po piwie nad brzegiem rzeki, skladowisko śmieci na wjeździe do wsi, byle jakie parkingi. Wstyd
2020-01-05 23:36:44
Magdaaa: A moze by tak zacząć od posprzatania centrum Brennej - śmieci w żywopłocie wokół amfiteatru, puszki po piwie nad brzegiem rzeki, skladowisko śmieci na wjeździe do wsi, byle jakie parkingi. Wstyd
2020-01-18 21:09:01
Goral: Brawo Panie wójcie, taka tężnia to dodatkowa atrakcja dla odwiedzających nas turystów a i ja sam z przyjemnością skorzystam. Proszę zadbać również o inne inwestycje, które niestety dość mozolnie przebiegają. Przede wszystkim infrastruktura drogowa powinna zostać gruntownie zmodernizowana. Nowe parkingi, chodniki to jest to co należy poprawić. Dobrze by też było gdyby projekt Kotarz Arena ruszył z realizacją.
2020-01-23 09:31:05
Małgosia_88: Super pomysł z tą tężnią z korzyścią dla nas wszystkich. Naprawdę fajnie, że Brenna chce się rozwijać i chce wyjść naprzeciw turystom. Dzięki takim inicjatywą ma szansę stać się wspaniałym kurortem górskim. Dużo jeszcze jest do zrobienia, ale plany są ambitne: nowe trasy narciarskie, ścieżki rowerowe, kompleks basenów. Takie atrakcja są niezbędne dla rozwoju turystycznego.
2020-01-27 11:20:28
Radzik: Dla mnie również super, że taka inwestycja będzie miała miejsce. Trzeba cały czas się rozwijać a do tego są potrzebne nowe inwestycje.
2020-01-30 10:23:36
sokrates: Jak najwięcej tego rodzaju inwestycji i przedsięwzięć. Mam nadzieję, że i inne inwestycje w naszej gminie w końcu zaczną być realizowane.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: