Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszynianin na starcie 42. Rajdu Dakar

Już w najbliższą niedzielę (5.01) rusza najcięższy rajd świata – Rajd Dakar. Na starcie pojawi się między innymi Adam Tomiczek, który w ubiegłej edycji zajął 16. miejsce.

Uczestnicy tegorocznego Rajdu Dakar będą się ścigać w Arabii Saudyjskiej, a nie w państwach Ameryki Południowej, jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Start zaplanowano na 5 stycznia, w miejscowości Dżudda. Do pokonania będą mieli blisko 7900 km, z czego ponad 5000 km to długość odcinków specjalnych. Rajd zakończy się 17 stycznia.

Na starcie tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć ORLEN Teamu, w którego skład wchodzi również motocyklista, Adam Tomiczek. Dla cieszynianina będzie to już trzeci udział w Rajdzie Dakar. 25-latek debiutował w nim przed trzema laty, ale wówczas musiał odstąpić ze ścigania z powodu choroby. Podczas ostatniej edycji spełnił dwa cele - jednym z nich było ukończenie wyścigu z metą w Limie, a drugim uplasowanie się w czołowej "20".

 - W ubiegłej edycji byłem 16., teraz chcę być nawet wyżej. Stawka motocykli jest jednak bardzo wyrównana. Pierwsza dwudziestka to absolutny światowy top. Każde miejsce lepsze, niż 20., uznam zatem za sukces – przyznał Tomiczek na grudniowej konferencji ORLEN Teamu (TUTAJ można obejrzeć wywiad z nim sprzed kilku dni). Dodajmy także, iż cieszynianin będzie się ścigał na motocyklu innej marki niż miało to miejsce podczas ostatniej edycji rajdu – zamiast KTM-ów motocykliści ORLEN Teamu będą używać marki Husqvarna FR 450 Rally Replica.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-03 10:08:12
wyśmienity cwaniaczek: Husqvarna FR 450 Rally Replica - brzmi jak reklama pilarki od rumunów !!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: