Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna: budżet na 2020 uchwalony

W czwartek (19.12) podczas sesji Rady Gminy Brenna radni uchwalili jednogłośnie projekt budżetu na przyszły rok. Jakie wydatki poniesie gmina w 2020?

Otworzyliśmy pewną kartę działań na przyszły rok, przyjmujemy ją z nadzieją na udaną realizację zadań w niej zawartych. Dla mnie jest zrozumiałe, że patrzycie na ten budżet z perspektywy swoich okręgów wyborczych, ale jego przyjęcie pokazuje, że tym spojrzeniem ogarniacie również całość naszej gminy i jej potrzeby - skomentował podjęcie przez radnych uchwały wójt gminy Brenna Jerzy Pilch. Podziękował także wszystkim radnym oraz swojemu zastępcy, Dariuszowi Jakubcowi, za pomoc w konstruowaniu projektu.

W przyszłym roku gmina największe wydatki przeznaczy na oświatę i pomoc społeczną (po ok. 20 mln zł na każdą z tych kategorii). Wydatki rzędu 7 mln zł zaplanowano także na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Na inwestycje gminne Brenna wyda łącznie ponad 13 mln, z czego lwią część pochłonie wspomniana rozbudowa infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej (o której pisaliśmy niedawno - LINK). 5 mln zł kosztować będzie modernizacja dróg, które podlegają pod Urząd Gminy, a nieco ponad 1 mln zł zostanie przeznaczone na turystykę.

Na stronie internetowej gminy (LINK) można znaleźć ciekawą prezentację przedstawiającą dochody i wydatki Brennej w przyszłym roku. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: