Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Teatr w Skoczowie:czekamy na środki

Najprawdopodobniej już w kwietniu br. ruszą przedstawienia teatralne w Skoczowie. Teatr Miejski w Skoczowie, który powstaje od listopada 2010 roku, planuje wystawić m.in. "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej.

Pierwsze spotkanie projektu Teatr Miejski w Skoczowie odbyło się jeszcze w ubiegłym roku (25 listopada 2010) i było połączone z castingiem - Na spotkaniu pojawiło się około 30 osób zainteresowanych tworzeniem teatru. Podzieliliśmy się na dwie grupy wiekowe: 7-12 lat i "pozostali" - opisuje początki Krzysztof Miech, koordynator projektu.

Wkrótce potem zespół rozpoczął próby - Pierwsza próba Teatru Miejskiego w Skoczowie odbyła się 7 grudnia (2010). Grupa dorosłych pracowała nad "Romansem prowincjonalnym" Kornela Filipowicza i "Drugim zabiciem psa" Marka Hłaski, a dzieci nad "Opowieścią wigilijną" Karola Dickensa. Podczas następnych spotkań rozpoczęliśmy również pracę nad tekstem "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej - informuje Krzysztof Miech.
Przedstawienia planowano rozpocząć już w lutym, ale zabrakło funduszy - Ciągle czekamy na środki. Rozstrzygnąć mają się konkursy, do których jesteśmy zgłoszeni, m.in. Ministerstwa Kultury, Urzędu Miasta Skoczowa, czekamy również na wsparcie Powiatu Cieszyńskiego. Liczymy również na wsparcie przedsiębiorców i osób prywatnych - mówi Krzysztof Miech i dodaje: - Teatr jest otwarty dla wszystkich, chcielibyśmy żeby wszyscy mieszkańcy mieli możliwość tworzenia teatru, żeby mieli również możliwość obcowania z teatrem codziennie.

Prócz występów grup tworzących Teatr Miejski w Skoczowie przewidziane są również występy grupy teatralnej działającej przy skoczowskiej "Piwnicy Rozmaitości" oraz grupy teatralnej z Wisły. Teatr jest ciągle otwarty na nowe osoby i pomysły.

Więcej informacji na temat projektu oraz informacje o tym, jak dołączyć do zespołu lub wesprzeć Teatr Miejski można znaleźć na stronie: www.teatrwskoczowie.pl lub w Miejskim Domu Kultury w Skoczowie. Filmy z prób i działalności Teatru na You Tube. Portal Ox.pl jest patronem medialnym projektu.

Zobacz
 

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: