Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nowe publiczne toalety

Publiczne toalety to bardzo ważna część infrastruktury każdego miasta. W ciągu kilku ostatnich tygodni otwarto kilka nowych takich miejsc w Czeskim Cieszynie. W ubiegłym tygodniu otwarto kolejną toaletę, która została zlokalizowana przy przejściu granicznym z Czech do Polski, z tyłu kawiarni Noiva. Ma ona służyć przede wszystkim odwiedzającym park turystom i tym, którzy wracają z zakupów z Polski.

- Ruch się dopiero zaczyna, ale wierzę, że kiedy się ociepli, będą z nich korzystać przede wszystkim rodziny z dziećmi, dla których w Masarykowych Sadach wybudowano plac zabaw – mówi Tomáš Raszka, który wygrał przetarg na obsługę toalet. Toalety w Noivie posiadają dwie klasyczne kabiny oraz dwie dla osób niepełnosprawnych. Czynne są w sezonie zimowym w godzinach od 8.00 do 17.00, a w sezonie letnim będą zamykane o godzinie dwudziestej. Toalety nie są darmowe i - aby skorzystać z tego miejsca - musimy zapłacić 7 koron.

Budowa publicznych toalet była zaplanowana z myślą o tym, aby uatrakcyjnić całe Masarykowe Sady i całe nabrzeże wzdłuż granicy. Budowa jest elementem projektu Revitalpark 2010. Plac zabaw, nowe ławki, fontanna – to wszystko po to, aby przyciągnąć ludzi na dłużej do tej częsci miasta. Mieszkańcy i turyści ne będą musieli ciągle pytać, gdzie skorzystać z toalety, czy gdzie iść z dziećmi umyć ręce po zabawie – mówi Wicestarosta Stanisław Folwarczny i dodaje, że ma nadzieję, że park, którym ludzie kiedyś tylko przechodzili, teraz ożyje. 


Według Tomáša Raszka i jego pracowników z toalety korzystają głównie kobiety, mężczyźni wolą te kilka koron zaoszczędzić....

PL

Pisaliśmy:
Wstydliwa sprawa>>>
Prywatna publiczna toaleta>>>źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: