I kolejka CLS: Horror i emocje

Kolejna edycja Cieszyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej ruszyła w sobotę, 5 lutego br. na Sali MOSiR w Cieszynie. O tytuł mistrza Ziemi Cieszyńskiej zmagać się będzie w tym roku 7 drużyn.

Cis Cisownica, Goleszów Team, Fotosprinter, Londzin Team, Absolwent’s, Faber i Mix Team - oto drużyny, które przystąpiły w tym roku do rozgrywek. W sobotę na pierwszy ogień poszły zespoły  Londzin Team, Faber, Mix Team i Fotosprinter.

Pierwsza kolejka ruszyła dokładnie o 10.30 wraz z gwizdkiem sędziego Andrzeja Nowotarskiego, który rozpoczął mecz pomiędzy Faberem i Londzin Team. Pierwszy set był bardzo zacięty, ostatecznie zwyciężył zespół Faber, który był lepszy w ataku i blokach. Zwycięstwo w pierwszym secie umocniło Fabera i zespół już bez problemu zakończył spotkanie z wynikiem 3:0.

- Zespół z Londzin Team był wyraźnie słabszy w pojedynku z drużyną Faber, jednakże tkwi w nich wielki potencjał (ze względu na młody wiek) i w miarę trwania ligi nabiorą doświadczenia i nie jeden raz  zaskoczą przeciwnika swoimi akcjami - komentuje Jakub Stuchlik, komisarz Ligi.

Drugie spotkanie pierwszej kolejki było bardziej zaskakujące i wyrównane. Debiutant Ligi, zespół Mix Team na początku spotkania uzyskał dużą przewagę punktową nad bardziej doświadczonym w Lidze Fotosprinterem. Zawodnicy Fotosprintera zaatakowali jednak i ostatecznie dzięki efektownym atakom udało się im wygrać pierwszego seta. Pod koniec drugiego seta zespół z Mix Team za darmo oddal parę punktów przeciwnikowi przez zagranie w siatkę, co wykorzystali zawodnicy z Fotosprintera, zapisując zwycięstwo w drugim secie na swoje konto.

- Trzeci set był prawdziwym horrorem, w którym nie wiadomo było do końca która z drużyn wygra. Szala zwycięstwa przechodziła z jednej drużyny na drugą a przewagi topniały i wzrastały. Zwycięsko z tego starcia wyszła drużyna Mix Team, która zachowała zimną krew do końca i zasłużenie wygrała set trzeci - opisuje przebieg walki Jakub Stuchlik.

Następne spotkania w II kolejce odbędą się w sobotę 12 lutego od godz. 9.00 na sali MOSiR przy Al. Łyska w Cieszynie.