Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tak dziękował Skoczów

Już ósmy raz gospodarze z gminy Skoczów dziękowali Bogu za swoje plony. Na skoczowskim rynku odbyły się gminne dożynki.

Pierwsza sobota września była dniem Gminnych Dożynek w Skoczowie. Wszystkie sołectwa zaprezentowały się w korowodzie, który wyruszył ze Starego Targu. Ulicami miasta przejechał wpierw na Góny Bór, by później uroczyście wjechać na skoczowski rynek. Podczas całej trasy tłumnie oglądany był przez mieszkańców miasta i turystów.. Każda wioska chciała wypaść jak najlepiej. Stąd też nie brakowało śmiesznych scenek, które prezentowane były na wozach, biorących udział w korowodzie. Panie z Wiślicy zajechały na rynek w rytmach przeboju 'My Słowianki', zmieniając w zwrotce słowa piosenki na 'my Wiśliczanki'.

Byli jednak nie tylko rolnicy, ale i przedstawiciele różnych zawodów. Nie zabrakło też gospodarstwa rybackiego. Wiele oklasków zebrała również grupa tańcząca w gorących rytmach ZUMBy. Byli też oczywiście strażacy z OSP, poszczególnych sołectw.

Uroczystość rozpoczął burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko, wspólnie z vice przewodniczącą rady, Teresą Papkalą, Dożynki to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W przepięknie wykonanych ozdobach dożynkowych kryje się radość nie tylko z pomyślnie zakończonych żniw, ale też wdzięczność Bogu za zbiory. A przede wszystkim mozolna praca i codzienna troska mieszkańców wsi i głębokie przywiązanie do narodowej tradycji – podkreślał podczas otwarcia uroczystości burmistrz Sitko.

Księża księża, katolicki Antoni Dewor i ewangelicki Adam Podżorski wspólnie odmówili modlitwy nad dożynkowym bochnem chleba. Obrzęd dożynkowy zaprezentowała młodzież z szkoły w Pogórzu. Wystąpił również chór 'Brenna. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku podczas święta. Chlebem i słodyczami częstowali Anna i Mariusz Rodenko z Pogórza – tegoroczni gazdowie dożynek.

Potężną dawkę humoru zapewnił natomiast występ kabaretu 'Koń Polski'. A wieczorem, licznie zgromadzona publiczność bawiła się z zespołem Bayer Full.

JB

Zobacz fotoreportaż autorstwa Bartłomieja Kukucza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-09-07 15:15:07
szkrabi: Wszytko fajnie tylko szkoda że w Skoczowie wszystkie imprezy końcą się koło 22. Powinien być festyn jak na doŻynki przystało. Ale w Skoczowie się chyba tego nie doczekamy.
2015-09-07 15:43:07
ciamajda: Impreza zakończyła się o 21.00 Może gdzieś skończyła się wcześniej?:)) Nie wiadomo:))<br />\&quot;Już dziesiąta na zegarze, gaście światło gospodarze\&quot; Umyć ząbki, paciorek i o 22 do łóżeczka. To jest Skoczów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: