Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szukał grzybów, potem szukali jego

68-latek wraz z rodziną szukał grzybów w jednym z kompleksów leśnych w Dębowcu. Niestety, zagubił się w lesie, przewrócił się i nie umiał sam wstać.

Jak informuje oficer prasowy KPP w Cieszynie, st. asp. Krzysztof Pawlik, wczoraj (15.09.2022 roku) około godziny 14.10 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skoczowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 68-latka, do którego doszło na terenie jednego z kompleksów leśnych w gminie Dębowiec. Natychmiast na miejsce zostały wysłane policyjne patrole oraz funkcjonariusze straży pożarnej.

- Z relacji zgłaszających wynikało, że wspólnie z 68-latkiem wyszli na grzyby do lasu, gdzie w pewnym momencie stracili kontakt z seniorem. Mężczyzna po około godzinie od zaginięcia zadzwonił do żony i poinformował, że się przewrócił i nie ma siły wstać – relacjonuje Pawlik - Znajomi oraz rodzina początkowo na własną rękę prowadzili poszukiwania zaginionego, ale bez rezultatu. O zdarzeniu poinformowali służby ratownicze.

Dyżurny natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów dzielnicowych, patrol interwencyjny oraz funkcjonariusz pionu kryminalnego, a także funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej, ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przewodnika z psem tropiącym.  - Policjanci i pozostałe służby natychmiast rozpoczęły poszukiwania za zaginionym. Funkcjonariusze i ratownicy, przeszukując kompleks, nawoływali zaginionego. Po prawie dwóch godzinach poszukiwań dzielnicowy młodszy aspirant Tomasz Greń oraz młodszy aspirant Grzegorz Kawik, odnaleźli osłabionego 68-latka. Mężczyzna z pomocą policjantów i strażaków wyszedł z lasu i został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Ostatecznie cały i zdrowy został przekazany pod opiekę rodziny, która się nim zaopiekowała – informuje oficer prasowy KPP Cieszyn.

Policjanci przypominają!

Wychodząc do lasu, jeżeli mamy taką możliwość, zabierajmy ze sobą telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia umożliwi szybkie wezwanie pomocy. Należy podczas takiego spaceru unikać nieznanych miejsc i przede wszystkim iść w grupie, nie tracąc ze sobą kontaktu wzrokowego. Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają. Znane miejsce sprzed kilku lat, dziś może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu nie należy oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego.

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-16 18:34:24
1234567890: Kaj to taki stary grzyb na grzyby sie wybrał;)
2022-09-16 18:52:42
Bartel: Stary to będzie jak mu stuknie 80 lat teraz na grzyby może chodzić
2022-09-17 07:30:32
sierżant_Niemyty_Wycior: dla młodych +/- 20 każdy po 50-ce jest stary, dla starszych 50+ ci młodzi to głupki i smarkateria, oczywiście jedni i drudzy mają rację
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: