Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ul. Wyższa Brama: na finiszu

Zależy od pogody, ale wkrótce na ulicy Wyższa Brama, Górny Rynek i Plac Wolności pojawi się asfalt.

Od kliku miesięcy na ulicach: Wyższa Brama, Plac Wolności, Górny Rynek kierowcy klną. Prowadzone tam były prace remontowe na sieci gazowej, które spowodowały spore utrudnienia w ruchu i fatalny przejazd (wyboje, błoto etc.).

Na szczęście po zakończeniu prac oraz przeprowadzeniu wszystkich odbiorów można przystąpić do odtwarzania nawierzchni asfaltowej. Od kilku dni możemy zauważyć, że pojawiły się brygady drogowe, które przygotowują teren pod układanie nowej nawierzchni jezdni.

Jak informuje Urząd Miasta, toku wspólnych uzgodnień pomiędzy inwestorem, wykonawcą i Miejskim Zarządem Dróg w Cieszynie, mając na uwadze wysokość środków finansowych jakie posiada inwestor i MZD postanowiono, że:

  • na ulicy Wyższa Brama - zostanie położna nawierzchnia asfaltowa na całej szerokości jezdni,
  • na skrzyżowaniu Wyższa Brama-Plac Wolności-Górny Rynek oraz ulicach Górny Rynek i Plac Wolności - zostanie położna nowa nawierzchnia asfaltowa w miejscach prac sieciowych.

Z uzyskanych dzisiaj (tj. 16.09.2022) przez II Zastępcę Burmistrza Miasta Cieszyn, Przemysława Majora, od wykonawcy informacji, dziś rozpocznie się układanie pierwszych warstw asfaltu i prace mają być kontynuowane jutro.

Jeśli warunki pogodowe (opady deszczu) nie pozwolą na prowadzenie prac i układanie asfaltu, będą one kontynuowane w poniedziałek.

- Informuję również, że remont chodnika wzdłuż Wyższej Bramy (po stronie północnej) zaplanowany jest do realizacji w ramach projektu Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju. W ramach tych prac będzie zamontowana szyna tramwajowa, która symbolizuje dawną trasę tramwaju oraz zostanie wyremontowany chodnik – informuje II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyn, Przemysław Major.

 

ng

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-18 22:33:09
Gigi13: Ciekawe na jaki czas.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: