Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sznupkowy patrol WOŚP

Policjanci - jak co roku - wzięli udział w XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz czuwania nad bezpieczeństwem, ruszyły w teren ''Niebieskie Patrole WOŚP''. W tym roku z Jurkiem Owsiakiem zagrała maskotka śląskiej policji - Sznupek.

Policjanci z Cieszyna i Wydziału Prewencji KWP w Katowicach w ramach Niebieskiego Patrolu XX Finału WOŚP wspólnie z maskotką śląskiej policji Sznupkiem kwestowali na terenie powiatu cieszyńskiego. Sznupkowy patrol WOŚP zbierał datki w Istebnej, Wiśle i Ustroniu. Zbieranie środków na ten szczytny cel połączone było z działaniami na rzecz bezpieczeństwa.

Sznupkowy patrol WOŚP, w składzie którego oprócz maskotki śląskiej policji byli funkcjonariusze z Cieszyna i Wydziału Prewencji KWP w Katowicach, czynnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy. - Na dobry początek do skarbonek wrzucono pieniądze, które zostały zebrane przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy cieszyńskiej. Także policjanci z ustrońskiego komisariatu zbierali u siebie datki – mówi asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie.

W tegorocznym finale Sznupek z policjantami "Niebieskiego Patrolu" kwestował najpierw w Istebnej pod stokiem narciarskim Zagroń, następnie patrol przemieścił się do Wisły gdzie na stoku Soszów kontynuował zbiórkę pieniędzy. - Na stokach narciarskich patrol wzbudził duże zainteresowanie. Wielu narciarzy wypoczywających w górach z Polski, Czech i Rosji chętnie wrzucało pieniądze do puszek Sznupka oraz pomagających mu wolontariuszy z lokalnych sztabów WOŚP w Istebnej i Wiśle – dodaje rzecznik policji.

Policjanci rozdawali dzieciom ulotki z poradami Sznupka o bezpieczeństwie na stokach narciarskich. Dzieci i całe rodziny pozowały do zdjęć z maskotką śląskiej policji i policjantami-wolontariuszami. Na koniec Sznupkowy patrol zawitał do Ustronia. Przy Karczmie Góralskiej Zbójnicka Orkiestra Świątecznej Pomocy przygotowała beskidzką kwaśnicę dla wszystkich chcących wspomóc wolontariat Jurka Owsiaka. Tutaj również policjanci wspólnie z miejscowymi wolontariuszami zbierali pieniądze. Cała impreza odbyła się na zewnątrz karczmy. Dorośli, dzieci, młodzież i całe rodziny, mimo niesprzyjającej aury pogodowej licznie przyszli wesprzeć akcję. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarność w tak szczytnym celu.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: