Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

WOŚP:Ile zebrano w powiecie cieszyńskim?

Miesiące przygotowań, setki zaangażowanych osób, w końcu występy artystów, akcje, aukcje, kwestowanie na śniegu, deszczu i wietrze - wszystko to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz ciężarnych z cukrzycą i wcześniaków. Ile do WOŚP przekaże powiat cieszyński?

W Chybiu zebrano nieco mniej niż przed rokiem - 12.917,82 (w roku ubiegłym było to 14.778.31). Jednak zaangażowanie sztabu i osób sztab wspomagających było takie samo jak rok temu: - Bardzo chciałam podziękować gospodyniom z KGW Zaborze za pyszne rogaliki, którymi częstowaliśmy uczestników turnieju piłki siatkowej, Urszuli Kocur i Barbarze Surmie za smaczne ciasta, Urszuli Ochodek z drużyną harcerską z Mnicha, Mirosławowi Wardasowi, pomysłodawcy turnieju siatkowego i wszystkim tym, którzy wsparli nas pomocą, radą i oczywiście ofiarodawcom - mówi Anna Zachurzok, szefowa sztabu w Chybiu.

Licznik cieszyńskiego sztabu zatrzymał się jak na razie na wyjątkowo wysokiej kwocie 50.467,32.

W istebniańskiej Trójwsi udało się zebrać łącznie 13.060 zł.

Skoczowscy wolontariusze zebrali rekordowo wysoką kwotę - 47.709,70. Nie jest to kwota ostateczna, na pewno zwiększy się ona, gdyż dojdą pieniądze za gadżety i przedmioty wystawione przez sztab na internetową aukcję. Już w tym momencie zebrana kwota przekracza ubiegłoroczną o 3 tysiące (Zobacz także: Ponad pół miliona w Skoczowie! )

W Ustroniu również zebrano dużo: - 31.832,86 - to poważna kwota jak na miasto liczące niespełna około 15 i pół tysiąca mieszkańców.

Sztab z Wisły zebrał 19.473,95: - Dziękuję serdecznie wszystkim wolontariuszom, zespołom, które wystąpiły, Bankowi PKO BP w Wiśle, całemu sztabowi i oczywiście sponsorom - mówi Dorota Jamrozińska z Wiślańskiego Centrum Kultury, szefowa sztabu z miasta Małysza.

18 367,60 zł - tyle wpadło do puszek w Zebrzydowicach. To trochę więcej niż podczas XIX finału.

Łącznie powiat cieszyński wrzuci do wspólnej wośpowej kasy  nie mniej niż 176.496,39

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: