Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Święto zdrowia w Istebnej

W Strażnicy w Istebnej odbyła się akcja zdrowotna „Dbaj o zdrowie”, której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Urząd Gminy w Istebnej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W ramach bezpłatnej akcji profilaktycznej ponad 120 osób skorzystało z badań oznaczania poziomu glukozy i cholesterolu we krwi oraz konsultacji diabetologicznych, ponadto spora grupa osób skorzystała z pomiaru BMI, tkanki tłuszczowej, RR tętniczego, spirometrii, pulsoksymetrii i degustacji zdrowej żywności, niektórzy brali także udział w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej. Łącznie strażnicę odwiedziło ok. 180 osób.

Obecni w Strażnicy uczestnicy swoje duże zadowolenie z akcji wyrażali w bezpośredniej rozmowie z Starostą Czesławem Gluzą, który osobiście przekonał się, że założone cele prozdrowotne akcji w pełni zostały zrealizowane. Organizatorzy otrzymali także liczne pozytywne pisemne opinie z prośbami o kontynuację działań profilaktycznych w przyszłości.

Koordynatorem z ramienia starostwa była Barbara Kłosowska Główny Specjalista ds Promocji Zdrowia, zaś z ramienia Urzędu Gminy w Istebnej Teresa Łacek, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Istebnej. Konsultacji diabetologicznych udzielała dr Gabriela Gajer z Bielska -Białej. Pomiar BMI i tkanki tłuszczowej zabezpieczała Irena Piekar z Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Cieszynie, pulsoksymetrię i spirometrię wykonywał mgr Włodzimierz Pilch wraz z żoną z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Skoczowie, zdrową żywność wraz z poradami przygotowała Iwona Deperas z CHSCH, a pierwszą pomoc przedmedyczną objaśniał ratownik PCK Janusz Głaz.
 

źródło: Starostwo Powiatowe
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: