Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Fiasko na komisji powodziowej

Mieli analizować działania podjęte podczas powodzi na terenie gminy Skoczów. Skończyło się na spisaniu listy pytań skierowanej do wiceburmistrza Piotra Ruckiego.

Podczas ostatniego posiedzenia nadzwyczajnej Komisji Prawa i Porządku Publicznego w skoczowskim ratuszu zabrakło większości zaproszonych gości. Poza radnymi pracującymi w komisji, mieli być obecni naczelnicy wydziałów oraz szefowie Zarządu Spółki Wodnej, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, Straży Miejskiej, Komisariatu Policji oraz skoczowskiej OSP.
 
Spośród dziesięciu zaproszonych nieobecnych było aż siedmiu gości. Na posiedzeniu komisji zjawili się tylko zastępca komendanta komisariatu policji w Skoczowie – Arkadiusz Bloch oraz Krzysztof Kukla i Tadeusz Gruchel – mieszkańcy Skoczowa.
 
Urzędnicy na spotkaniu nie pojawili się. Jak napisał w oficjalnym piśmie wiceburmistrz Rucki „nie będą uczestniczyć w posiedzeniu komisji, bo są nie tylko do obsługi komisji i Rady Miejskiej”.
 
To potwierdzenie deklaracji o dobrej współpracy z radąpowiedział z ironią radny Stanisław Kaczmarczyk. Zdaniem wiceburmistrza Ruckiego na razie nie jest możliwe całkowite oszacowanie strat powodziowych. Informacje zbierają wszystkie zainteresowane wydziały. Wyniki będą znane dopiero w sierpniu i wtedy radni będą o nich poinformowani.
 
Chciałem przymierzyć się do zapobieżenia tego, co może się znowu stać – dodaje radny Andrzej Bacza, przewodniczący Komisji i czeka na rzetelną odpowiedź na wszystkie zawarte w piśmie do włodarzy miasta pytania.
 
Hanna Blokesz-Bacza
 
 
 
 
źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: