Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Święta pod wiaduktem

Wielka Sobota (30.03) pod cieszyńskim wiaduktem. Przy wspólnym stole zasiadły 72 osoby zarówno te w kryzysie bezdomności, jak i samotni oraz mniej sytuowani. Była to kolejna akcja ekipy BułaCieszyN.

Ekipa BułaCieszyN w każdą sobotę spotyka się z osobami będącymi w kryzysie bezdomności, samotnymi oraz mniej sytuowanymi pod wiaduktem w Cieszynie, by podzielić się ciepłym posiłkiem. Wolontariusze nie zapominają o tych osobach również w okresie świątecznym. Tak było i tym razem. W Wielką Sobotę (30.03) nie zabrakło świątecznego spotkania, potraw, prezentów oraz oprawy muzycznej w wykonaniu Andrzeja Klimowskiego z Łączki.

Pod opieką mamy ponad 160 osób. Są to zarówno osoby ubogie, jak i w kryzysie bezdomności. Przychodzą do nas również z czeskiej strony – zwraca uwagę Janusz Mendera koordynator akcji.

Janusz Mendera wraz z Żanetą Pilorz chcą zaproponować osobom potrzebującym coś więcej. Mamy pomysły, aby rozwijać naszą działalność z osobami ubogimi. Chcemy stworzyć świetlicę dla osób bezdomnych i ubogich. Świetlica to jedna rzecz, a druga to jest to miejsce. Cudownie będzie kiedy w tej świetlicy osoby, które będą tam przychodziły ugotują zupę i przyniosą ją tutaj do tych osób, które jeszcze nie wierzą w takie miejsca zamknięte – tłumaczy Żaneta Pilorz.  

Akcja BułaCieszyN ma wsparcie wielu wolontariuszy, w tym także szkół. To niesamowite. Coraz więcej szkół włącza się do tej akcji. Ilość rzeczy którą dostaliśmy przy ostatnich zbiórkach prowadzonych w szkołach robi wrażenie i jest nie do policzenia – podkreśla Mendera.  Nie wymienię tych szkół, bo jestem pewna, że którąś pominę jeżeli chodzi o zbiórkę która została zorganizowana na "zajączkowe paczki".  Dzisiaj oprócz świątecznego jedzenia, mamy przygotowany dla każdej osoby prezent. Paczki w których znajdują się artykuły higieniczne i żywność długoterminowa. Na naszej stronie wymieniłam wszystkie szkoły, które wzięły udział w tej zbiórce. Dziękujemy Wam wszystkim – dodaje Żaneta Pilorz.

Akcja będzie prowadzona również w okresie letnim. To już ponad 1,5 roku jak tutaj jesteśmy. W zeszłym roku w okresie letnim chcieliśmy zrezygnować z zupy, ale okazało się, że wolontariusze których jest coraz więcej, zdecydowali aby jednak z tej akcji nie rezygnować.  Jest więc taka potrzeba. Jesteśmy tutaj praktycznie przez cały czas – mówi Mendera i jednocześnie dziękuje wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za pomoc i wsparcie. Ta akcja rozgrzewa ludzkie serca, budzi w ludziach niesamowite dobro - podkreśla. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-04-02 09:45:26
ktoś: Jak długo jeszcze można tak poniżać ludzi.
2024-04-02 10:50:18
"tom": ... Biblijnie odpoczywano raz na siedem dni, a tu buła raz na tydzień. Nieźle to koordynator emocji wyborczych wymyślił ;-)
2024-04-02 13:24:29
Hera: Nie wiem czy jest się czym szczycić faktem że sprowadziło się do miasta bezdomnych z całego powiatu a nawet z czeskiej strony. O pomoc osoby biedne mogą starać się w MOPS.A bezdomnych trzeba w inny sposób "wyciągać" z bezdomności.Chyba że hasłem wyborczym Jest "Cieszyn miastem tylko dla bezdomnych".
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: