Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

„Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie”

„Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!" pod takim hasłem cieszyńscy policjanci wraz z księżmi prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach. Podczas wieczornych mszy w kościołach funkcjonariusze rozmawiają z wiernymi o bezpieczeństwie i rozdają opaski odblaskowe.

W akcję „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie” zaangażowani są księża z caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, a honorowy patronat nad akcją objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. - Celem akcji jest dotarcie do jak największej ilości osób i przekazanie im cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też policjanci w czasie nabożeństw przestrzegali wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach. Mundurowi rozdają uczestnikom nabożeństw elementy odblaskowe w parafiach powiatu cieszyńskiego. Spotkania miały już miejsce w Marklowicach oraz Zebrzydowicach. Stróże prawa podczas krótkich prelekcji informują o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku i poza obszarem zabudowanym, jeżeli pieszy nie porusza się chodnikiem. Po zakończeniu każdego nabożeństwa mundurowi przekazują wiernym zakupione przez Caritas opaski odblaskowe. Łącznie blisko 2000 takich opasek do końca tego roku trafi do mieszkańców w powiecie cieszyńskim. Cel jest jeden – bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Bezpieczny pieszy to ten, który jest widoczny.- informują policjanci.

red.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-12 20:48:46
krzysztof.mm: ani śmiać się, ani płakać - humbug i tyle
2018-12-12 22:18:32
bronek91: krzysztof.mm, wystarczy popierać! Piękny przykład współdziałania instytucji państwa ze związkami i wspólnotami wyznaniowymi w iście niemieckim stylu. Zważywszy choćby na strój Pana Mundurowego. Z zachodu powinniśmy kopiować wyłącznie dobre wzorce, nie tylko te niewłaściwe.
2018-12-13 08:21:32
jasper: Jeszcze tylko opaski odblaskowe nalezy poswiecic, zapomnieli widocznie dopisac. Co do stylu - to nie styl niemiecki tylko pisowski. W Niemczech mundurowi nie chodza z prelekcja po kosciolach. Jezeli juz chca pogadanek w kosciele - to lepiej, zeby zrobili prelekcje o pedofilii ksiezy i gdzie to zglaszac, zeby nie bylo zamiecione pod dywan. Taka mala rada i to za friko.
2018-12-13 16:49:37
bronek91: Szanowny jasper, znamy różne modele rozdziału kościoła, związków i wspólnot wyznaniowych od państwa. Osobiście uważam, iż związki i wspólnoty wyznaniowe powinny współpracować z państwem, przy zachowaniu zasady separacji, jeżeli ma to przynieść korzyść społeczeństwu. Dziwi mnie, dlaczego Polsce przez pewne środowiska proponowana jest jedynie separacja w stylu/modelu SOVIECKIM a nie rozważa się alternatywy funkcjonującej co do zasady w krajach niemieckojęzycznych, gdzie występuje oficjalna współpraca pomiędzy rozdzielonymi od siebie instytucjami państwowymi i wyznaniowymi. Oczywiście za wyjątkiem jednego rozwiązania. Zatem tego rodzaju wystąpienia przedstawiciela/funkcjonariusza państwa w miejscu zebrań danej wspólnoty wyznaniowej jest jak najbardziej w stylu relacji współpracy związków i wspólnot wyznaniowych z państwem. Z Zachodu powinniśmy kopiować to co dobre, oczywiście przy odniesieniu do warunków panujących w kraju. Niestety Polak jak zwykle czyni inaczej niż powinien.
2018-12-13 16:55:33
bronek91: Szanowny jasper, Na czym ma polegać ten pisowski styl relacji/separacji instytucji wyznaniowych od państwowych, którego istnienie zakładasz. Napisałeś: „W Niemczech mundurowi nie chodzą z prelekcja po kosciolach”→ cytat. Po pierwsze do tego „Kościoła” (wskazujesz grupę wyznań chrześcijańskich, zatem wykazujesz nietolerancję wobec niechrześcijan) trzeba chodzić a jak wiadomo, statystyka w krajach niemieckojęzycznych jest inna niż w Polsce, zatem również formę współpracy należy odpowiednio dopasować. Do tego są różne wyznania a postrzeganie problematyki przez jedną grupę jest wybiórcze i dyskryminujące. Napisałeś „to lepiej, zeby zrobili prelekcje o pedofilii ksiezy i gdzie to zglaszac,”→ cytat. Typowy przykład na posiadanie lokalnej kołtuńskiej mentalności. To PEDOFILIA JEST PROBLEMEM a nie KSIĄDZ. Po drugie, termin „KSIĄDZ” jest wąsko rozumiany i dotyczy konkretnego wyznania/wąskiej grupy wyznań. Jeżeli już, bardziej odpowiedni jest termin „KLER”, który co do zasady dotyczy prawie każdego wyznania i nie ma dyskryminacyjnego oraz nietolerancyjnego charakteru, czego już nie można powiedzieć o słowie „KSIĄDZ”. Po trzecie, wiązanie pedofilii tylko z jedną grupą osób, bez odwołania do statystyk, które w odniesieniu do innych grup społecznych/zawodowych są bardziej bezwzględnie. DOWODZI TO TYLKO I WYŁĄCZNIE ISTNIENIA PODATNOŚCI NA BEZKRYTYCZNE PRZYJMOWANIE I POWIELANIE PRZEKAZU PROPAGANDOWEGO.
2018-12-14 08:20:46
jasper: bronek - sadze, ze zasluzyles na batonika i lizaka.
2018-12-14 09:29:50
krzysztof.mm: w pakiecie paskiem na gołą doopę od taty, na placu przy remizie we wsi
2018-12-14 13:10:03
koza: Brawo!!!! Brawo za każdy sposób, okazje dotarcia do świadomości ludzi, ze odblaski niejeden raz uratowały ludzkie życie. To istny koszmar jechać przez wioski i osiedla po zmroku, każdy zapatulany, na czorno oblyczony. Super akcja, jestem za! 3 razy na TAK ;-)
2018-12-14 15:06:25
krzysztof.mm: a propos kozy 'na czorno oblyczony' - najwyższa pora kler w żółte kamizelki ubrać, dla nich samych będzie bezpieczniej a i może jakieś dziecko zdąży uciec
2018-12-14 19:42:05
bronek91: Jasper: To się nazywa BEZINTERESOWNOŚĆ ale zdaję sobie sprawę, iż materialiście dialektycznemu trudno to pojąć.
2018-12-14 19:51:11
bronek91: krzysztof.mm: Bać się pomyśleć co Cię spotkało w dzieciństwie skoro po tylu latach miewasz jeszcze tego typu fantazje. Miejmy tylko nadzieję, iż tatusia biologicznego nie miałeś z szeroko rozumianego kleru.
2018-12-14 19:59:04
bronek91: krzysztof.mm: Żółte kamizelki (polityczne) w Polsce wcale nie założyli w pierwszej kolejności ci, o których myślisz tylko ROLNICY, najzdrowsza klasa polskiego społeczeństwa. AGRO UNIA już się jednoczy!
2018-12-14 20:15:26
jasper: bronek, jak sie jeszcze troche wyprodukujesz to bedzie drugi wafelek.
2018-12-14 20:15:26
jasper: bronek, jak sie jeszcze troche wyprodukujesz to bedzie drugi wafelek.
2018-12-14 21:24:23
bronek91: jasper: Z mojej strony masz TORT i wraz ze swymi wafelkami możesz już sobie iść np. do lasu (tylko poza Śląskiem Cieszyńskim) propagować POWIELANE SOBIE POGLĄDY i obchodzić ODPOWIEDNIE DLA TYCH POWIELANYCH POGLĄDÓW UROCZYSTOŚCI. Oczywiście z poklaskiem naszych rzekomych ZACHODNICH PRZYJACIÓŁ.
2018-12-14 23:14:30
jasper: A na torcie bronek jako wisienka ? Nie dziekuje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: