Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stypendia Starosty rozdane

Stypendia od Starosty Cieszyńskiego rozdane! Uczniowie, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w edukacji, godnie reprezentując szkoły powiatu Cieszyńskiego zostali wyróżnieni.

Owe stypendia przyznawane są uczniom szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie za wybitne osiągnięcia w nauce. Głównymi kryteriami przyznawania nagród jest reprezentowanie powiatu podczas finałów międzynarodowych konkursów i olimpiad, krajowych olimpiad, turniejów i konkursów tematycznych związanych z wybraną dziedziną, a także wybitne osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Wnioski o przyznanie takich stypendiów składali dyrektorzy szkół do 10 maja tego roku. Wyboru stypendystów dokonuje Zarząd Powiatu Cieszyńskiego, a stypendia wręczane są przez Starostę Cieszyńskiego w terminie do 30 czerwca danego roku. W tym roku  wpłynęło 9 wniosków,  z których wyłoniono trzech laureatów:

1.Roman Bathelt – uczeń Zespołu Szkól Rolniczych w Międzyświeciu. Zajął I miejsce w okręgowych eliminacjach XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Produkcja Roślinna. W wojewódzkim etapie Konkursu wiedzy o rolnictwie ekologicznym okazał się zwycięzcą i reprezentował jako jedyny uczeń ze Śląska nasz region w etapie ogólnokrajowym, gdzie zajął IV miejsce.

2.Miriam Cieślar – uczennica Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle. Zdobyła tytuł finalisty w centralnym etapie XVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w roku szkolnym 2012/2013. Reprezentowała szkołę w konkursie gastronomicznym „ Łosoś norweski w kuchni polskiej”, który odbył się w Warszawie.

3.Kryspin Andrukiewicz – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. Jest laureatem XXV Olimpiady Filozoficznej przeprowadzonej w dniu 20 kwietnia 2013r. w Warszawie.

Nagrody wręczone zostały przez Starostę Cieszyńskiego Jerzego Nogowczyka, Przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisława Kubiciusa oraz Członeka Zarządu ds. Edukacji Czesława Haczka podczas sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego. Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

PLT
 

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: