Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Plaża Open już niebawem

Tony piasku na cieszyńskim rynku i litry potu zawodników. Już w piątek w mieście nad Olza wystartuje trzecia edycja turnieju Plaża Open. Jest to kontynuacja turnieju Plaża Siatkówka Plażowa, który w 2011 roku odbył po raz pierwszy w Cieszynie. Turniej zyskał rangę Pucharu Śląska i jest organizowany we współpracy z Miastem Cieszyn. W tym roku organizatorzy będą gościć najlepszych zawodników na Śląsku, ale także spodziewają się siatkarzy z całej Polski.
Z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Cieszynie, Zbigniewem Niżnikiewiczem, rozmawia Jan Bacza
 
To już trzecia edycja „Plaży Open”.
 
Zgadza się. Mamy po raz trzeci przyjemność organizować to wydarzenie. Jutro zaczynamy budowę całego boiska i areny zmagań wraz z miasteczkiem. Zadanie te może okazać się niełatwe, ponieważ prognozy pogody nie są dla nas zbyt korzystne, ale podobnie jak w ubiegłych latach damy sobie radę.
 
Jak będzie wyglądał układ boisk podczas turnieju?
 
Będą dwa boiska tradycyjnie, trybuny oraz miasteczko. To święto siatkówki plażowej, które potrwa od 28 – 30 czerwca będzie okazją do rozwijania tej dyscypliny. Poziom sportowy z roku na rok rośnie. W tym roku będziemy rozgrywać u nas Puchar Śląska i gościć wielu reprezentantów Polski.
 
Ten turniej jest i dla amatorów i dla profesjonalnych sportowców?
 
Impreza składa się z „Plaży Open” dla profesjonalistów, gdzie wystąpią takie gwiazdy jak Dominik Witczak, Robert Szczerbaniuk (ponad 120-krotny reprezentant Polski), czy też zespół Magda Szczytowicz i Kasia Urban, które są wielokrotnymi mistrzyniami Polski. Co ciekawe zgłosiło się 41 drużyn męskich i 19 damskich. To kolejny rekord tej imprezy. Jest również młoda plaża, gdzie wystąpi 12 męskich i 12 kobiecych drużyn do 18 roku życia.
 
Jest jakiś specjalny regulamin dotyczący tej imprezy?
 
Rozgrywki będą prowadzone systemem grupowym. Odbędzie się losowanie, po którym wszyscy poznają swoich przeciwników. Ten system wystąpił w roku ubiegłym, sprawdził się, więc i w tegorocznej edycji będzie on zastosowany.
 
Przy tak licznej ilości drużyn kibice będą podziwiać rozgrywki od rana do wieczora.
 
Zostaliśmy nawet zmuszeni do tego, aby przyśpieszyć rozgrywki i już w piątek zaczynamy eliminacje od 8.30, a pierwotnie planowaliśmy wystartować o godzinie 9.00. Praktycznie każdego dnia do 19.00 będą odbywały się rozgrywki. Wyjątkiem będzie niedziela, gdzie mecz finałowy zaplanowany jest na godzinę 15.00. Turniej „Młoda Plaża” z kolei startuje w piątek o godzinie 13.00, a finałowe rozstrzygnięcia zapadną w niedzielę między 10.00, a 11.00.
 
Zapisy są już zakończone?
 
Praktycznie tak, dlatego, że mieliśmy natłok zgłoszeń. Trzeba było wprowadzić ograniczenia, ponieważ nie udałoby się wszystkich pomieścić. Warto zachęcić wszystkich fanów, ponieważ mamy sporo prezentów do rozdania. Wystarczy przyjść i kibicować, a można zyskać jakiś upominek. Miejmy nadzieje, że nasze cieszyńskie pary zaprezentują się z dobrej strony.
 
Pogoda może pokrzyżować plany?
 
Zawsze jest taka możliwość, ale tak już o bywa przy otwartych arenach sportowych. Mieliśmy już w poprzednich latach trudności pogodowe, lecz zapewniam, że radziliśmy sobie z tym doskonale. Deszcz nam nie przeszkodzi.
 
Turniej rozgrywany będzie na rynku, więc możliwe są jakieś utrudnienia w ruchu.
W ostatnim czasie ruch w okolicach rynku i tak jest utrudniony, ponieważ jest remont kanalizacji. Głównym utrudnieniem będzie tutaj budowanie całego areału, za co z góry chcę wszystkich przeprosić. Na rynek będziemy musieli zwieźć odpowiedni ilości piasku i to na pewno będzie wiązało się z utrudnieniami w ruchu. Sama impreza nie będzie zakłócała porządku ruchu drogowego.
 
Dziękuję za rozmowę.
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: