Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przystanek- tężnia w Dębowcu!

Tężnia z solanką powstaje w centrum Dębowca. Niebawem zniknie stary przystanek autobusowy w centrum miejscowości. Zastąpi go tężnia solankowa.

Rewolucyjne zmiany w Dębowcu. Ruszyła przebudowa w centrum miejscowości. – W ramach tej inwestycji powstanie nowy przystanek wraz z punktami handlowymi oraz przebudowie zostaną poddane zatoka autobusowa i parking – informuje Artur Kulesza, zastępca wójta Gminy Dębowiec.

Póki co w Dębowcu trwają przygotowawcze. Od 2 lipca budowa ruszy na całego. Rozłożona zostanie na dwa etapy. Pierwszy będzie polegał na wykonaniu robót budowlanych, te mają zakończyć się 29 listopada. Efektem końcowym drugiego etapu będzie wykonanie tężni, zagospodarowaniu terenu przy parku. – Powstanie tez wieża z zegarem. Będzie to zegar słoneczny – mówi Krzysztof Wawak z Urzędu Gminy w Dębowcu. – Tężnia solankowa będzie częścią budynku, otoczy już istniejącą fontannę solankową – dodaje Wawak.

Dzięki temu w centrum Dębowca będzie można spacerując wdychać solankowe opary. Inwestycję docenią też turyści, którzy w nowym budynku zyskają informację turystyczną i wiatę dla podróżnych. Będą też sklepy i toalety.

Inwestycja kosztować będzie 1,2 mln. zł. Gmina Dębowiec otrzymała 80 proc. dofinansowania ze środków europejskich na ten cel. Odnowione centrum Dębowca będziemy mogli podziwiać w pełnej krasie jesienią 2014 roku.

Na czas remontu przystanki autobusowe w kierunku Skoczowa i Cieszyna będą zlokalizowane na ul. Cieszyńskiej (ok. 50 m od skrzyżowania z ul. Katowicką), natomiast przystanek w kierunku Podlesia na ul. Szkolnej, obok sklepu. Wszystkich mieszkańców, podróżnych i gości Urząd Gminy w Dębowcu przeprasza za utrudnienia.

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: