Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: skąd wyższe stawki za wywóz śmieci?

Temat podwyżek cen za odbiór śmieci odbija się szerokim echem zarówno w całej Polsce, jak i na Śląsku Cieszyńskim. W ostatnich miesiącach kilka gmin naszego regionu zmuszonych było obciążyć swoich mieszkańców dodatkowymi kosztami z tego tytułu. Jedną z nich był Strumień, który przedstawia rzeczywiste powody takiej, a nie innej decyzji.

Warto przypomnieć, że dotychczasowa stawka wynosiła 11 zł, a obecna - 20 zł. - Wysokość i kalkulacja składki zależy od tego, jaką ofertę otrzymamy. Dwie oferty w przetargu to naprawdę niewiele. Chcieliśmy jak najszybciej go rozstrzygnąć, udało się go ogłosić jeszcze według starych przepisów, w przeciwieństwie do innych gmin, których przetargi będą wyłaniane w myśl nowych regulacji - mówiła pod koniec października Anna Grygierek, burmistrzyni Strumienia. Więcej pisaliśmy tutaj: LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-08 18:54:14
nowak: 66gr za dzień śmiecenia bez limitu to i tak śladowa opłata...
2020-01-08 19:05:56
M53: Można wszystko zrozumieć, ale nie rozumiem, dlaczego nie ma zniżki dla gospodarstw, które ogrzewają dom gazem i nie "produkują" popiołu. Okazało się, że ustawodawca takiej zniżki nie przewidział. Jest to hmmmmmm... jednak wyłudzanie opłaty za coś, czego nie ma.
2020-01-08 19:20:21
tom lem: ... zaraz NIE MA, a Janosikowe to co, w tym wypadku biedniejszy dzieli się popiołem z bogatszym ;-)
2020-01-08 21:36:40
wyśmienity cwaniaczek: dlatego zachęcam - PO ZMROKU DO LASU LUB RZEKI -darmoszka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2020-01-08 22:04:10
M53: Tom-Lem, jak chcesz, to bywasz dowcipny:) A na poważnie, to jednak jest nie w porządku prawda?
2020-01-08 22:16:46
tom lem: ... prawda, jednak dobrej jakości opał daje bardzo mało popiołu, nie to co muł lub pseudo flot.
2020-01-08 23:05:08
krokusik: @M53: Trochę za bardzo kombinujesz. Idąc twoim tokiem myślenia... ten co ma większy ogródek/działkę to więcej skoszonej trawy oddaje, ten co ma małe dziecko więcej zużytych pampersów oddaje, bogatszy częściej meble wymienia więc odpady gabarytowe częściej oddaje, to samo z elektrośmieciami, ... no i Ty wyłudzasz bo wyrzucasz podpaski do śmieci, a ja nie. Może trochę na wyrost napisane, ale chyba kumasz o co biega. Pozdro.
2020-01-09 03:32:00
krzysztofmn: dlaczego śmieci droższe? - nie czarujmy się: za 500+, wyższą minimalną, TVPiS, miliony dla Rydzyka, bizancjum władzy czy kolejne rozbijane rządowe limuzyny na końcu zawsze płaci Kowalski, także w cenie śmieci
2020-01-09 10:41:29
M53: Krokusik, chyba trochę Cię poniosło. Segreguje się śmieci na kilka rodzajów. Jeżeli ktoś nie produkuje popiołu, to dlaczego ma płacić za jego wywóz? Czy Ty miałbyś ochotę płacić za wywóz czegoś, czego nie produkujesz? Owszem, przykład z podpaskami mógłby być przykładem na to, ale w tym przypadku nie jest, bo idą one do zmieszanych, za wywóz których i tak płacisz. Masz ich mniej, masz więcej, ale kubeł wystawiasz. A Ci, co palą gazem nie wystawiają NIC. Gdybyś nie wystawiał kubła ze zmieszanymi, a miałbyś za to płacić, też powiedziałabym, że jest to wyłudzanie Twoich pieniędzy, bo nic nie wystawiasz, a płacisz za wystawione, według durnego przepisu. Czy ktoś może mi powiedzieć, co się robi ze zmieszanymi- idą na śmietnik ( do ziemi), idą do spalarni, czy są dodatkowo sortowane?
2020-01-09 12:36:25
donekT: Pewnym światopoglądowo "LEWItUJĄCYM" w komentarzach na tym portalu osobom, pragnę przypomnieć, iż SOLIDARYZM SPOŁECZNY zaliczany jest co do zasady w nurt programów o charakterze lewicowym, od samego początku powstania lewicy, choć temat opracowany został nieco później. To, iż ktoś obecnie nie wyrzuca popiołu, nie oznacza, iż potencjalnie nie będzie tego czynił za jakiś czas. Wystarczy, iż dopuszcza się tego spora grupa osób. Co więcej, lepiej, iż odpad jest wywożony, a nie tak jak stosunkowo niedawno, wyrzucany na drogę... Inna jest kwestia weryfikacji, kto wyrzuca popiół. Zdaje się, iż forma deklaratywna znacząco mogłaby odbiec od sytuacji rzeczywistej, zwłaszcza gdy wiązałaby się to z gratyfikacją finansową. Niestety skrajna lewica (LEWACTWO) tak ma.
2020-01-09 12:43:50
Władek na skuterze: Ja znowu zaczne palic smieci i wyrzucać gdzie popadnie zeby nie generowac dodatkowych kosztow dla firmy co odbiera smieci zeby znowu nie podnosili cen
2020-01-09 16:59:58
M53: Donek- czy ty naprawdę nie potrafisz normalnie napisać komentarza na temat? Bez tych Twoich wstawek polityczno- historyczno- bógwijakich, podlanych sosem nienawiści do rzekomego lewactwa (cierpisz na manię prześladowczą, która zwie się lewactwo?)? Nie potrafisz normalnie podyskutować na tema wywożenia śmieci? I nie filozofuj, bo ja napisałam wprost o tym, że kto ogrzewa dom gazem, nie powinien płacić za wywóz popiołu. Zostaw sobie te dywagacje o deklaratywności pod prysznic, bo żonie deklarujesz, że się idziesz myć, co wcale nie równa się temu, że z łazienki wychodzisz domyty.
2020-01-09 17:58:21
donekT: Szanowna M53, Więcej pokory i dystansu. Jak najbardziej moja wypowiedź wpisuje się w temat wątku, przedstawiłem, jak ja rozumiem fakt, iż opłatę ponoszą również osoby, które co do zasady nie "produkują" określonego odpadu. M53, więcej SOLIDARYZMU SPOŁECZNEGO, środowisko jest naszym wspólnym dobrem. Jeżeli niektórzy powrócą do dawnych zwyczajów, osoby Twojego M53 pokroju będą narzekać, iż konkretnego rodzaju odpady walają się po okolicy i jak zwykle obwiniani będą niewinni, np. przy zastosowaniu kryterium wyznaniowego (bez odniesienia do słuszności) mogą być oskarżani za zaistniałą sytuację wyznawcy określonej grupy wyznań, zwłaszcza konkretnego, oczywiście z zastosowaniem licznych krzywdzących stereotypów, niesprawiedliwych ocen etc. Zdaje się, iż swego czasu, Ty M53 miałaś problem z odróżnieniem światopoglądu LEWICOWEGO od SKRAJNIE LEWICOWEGO (LEWACKIEGO), w związku z czym, przy wykorzystaniu tematu, postanowiłem "przemycić" Ci również treści o charakterze światopoglądowym. Co nie oznacza, jakobym miał dokonać jakiejkolwiek oceny.
2020-01-09 18:14:15
tom lem: ... na marginesie M53: czemu ma służyć to mierzenie popiołu. Oczywiście masz rację jedni popiół mają a inni go nie produkują, tylko czy nie lepszym jest maksymalne zachęcenie do wymiany pieców na inne paliwo niż stałe, przy modzie na eko, po którym przy mniejszej ilości pieców produkujących popiół wprowadzenie sankcji za produkcję popiołu (np dodatkowej opłaty za jego specjalny wywóz) ? Może powinno zależeć na skrócenie okresu przejściowego przez dopłaty, czy umiłowanie do sankcjonowania ( sprawiedliwości ) jest podstawą tego pomysłu?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: