Strumień ma alkomat - ogólnodostępny

Od dziś (19.09.2017), każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie. Dzięki przekazanym środkom przez władze Strumienia i Chybia, alkomat zamontowane zostanie w poczekalni strumieńskiego komisariatu

Oficjalne przekazanie sprzętu dla policji odbyło się  dziś (19.09.2017)  przed południem w siedzibie Komisariatu Policji w Strumieniu.   - Zakupiony  dzięki wsparciu samorządowców Alkomat AL-4000V, to urządzenie stacjonarne, przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. Badanie nim jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego, dzięki czemu zarówno precyzja pomiaru, jak i stabilność działania jest gwarantowana. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Do badania jako ustnik wykorzystywane są słomki do napojów, które znajdują się przy urządzeniu. Wynik wyświetlany jest na wyświetlaczu LCD.  Alkomat posiada funkcję automatycznej samokontroli prawidłowości działania i zarazem informuje o potrzebie kalibracji – opisuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

To nie wszystko, Burmistrz Miasta Strumienia wraz Wójtem Gminy Chybie przekazali strumieńskim policjantom elektroniczną wagę precyzyjną RADWAG, służącą do ważenia środków odurzających zabezpieczonych przez funkcjonariuszy. Samorządowcy ze środków budżetu przeznaczyli na zakup obu  urządzeń prawie 4.200 złotych.

To już drugi tego typu ogólnodostępny alkomat w powiecie cieszyńskim, poziom alkoholu sprawdzić można samemu także w Skoczowie.

(red).

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-19 15:44:50
staszek1950: Kiedy będzie w cieszynie?
2017-09-20 13:49:37
Przepierón: Jak sie wieś przidzie \"badać\" żeby ino skali nie brakło :D:D:D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją