Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: Cieszynianka dla Grażyny Gądek

Grażyna Gądek zostanie laureatką Lauru Srebrnej Cieszynianki w Strumieniu. Na piątkowej (29.09.2023) przegłosowali to strumieńscy radni.

Podczas piątkowej (29.09.2023) sesji radni ze Strumienia zdecydowali o przyznaniu Lauru Srebrnej Cieszynianki Grażynie Gądek.

W treści uchwały czytamy, że wyróżnienie przyznane zostaje:

Pani Grażyna Gądek za wybitny wkład w badanie dziejów naszej Małej Ojczyzny, za wielowymiarową działalność edukacyjno-wychowawczą oraz publicystyczną, pozwalającą ocalić od zapomnienia losy ludzi i historię naszego Regionu.

Grażyna Gądek jest mieszanką Zbytkowa, polonistką, autorką książki ,Ocalić od zapomnienia. Próba odtworzenia dziejów mieszkańców dworu i najstarszych domów w Zbytkowie” (do pobrania TUTAJ ), działa w Stowarzyszeniu Miłośników Zbytkowa.

Znamy już jak na razie same – laureatki Lauru Srebrnej Cieszyniaki:  w Dębowcu będzie to Katarzyna Rymar [Pisaliśmy: Znamy pierwszą laureatkę Lauru Srebrnej Cieszynianki] w Hażlachu – Maria Żyła [Wiemy, do kogo powędruje Srebrna Cieszynianka z Hażlacha , w Goleszowie - Gertruda Proksa [Goleszów: Laur dla Gertrudy Proksy], a w Cieszynie Danuta Kożusznik (Cieszynianka dla Kożusznik ).

Przypomnijmy, Laury Srebrnej Cieszynianki przyznawane są osobom, które zasłużyły się dla społeczności w której działają, w szczególności wniosły nowe, pozytywne wartości lub były na tyle nowatorskie i innowacyjne, że ich działanie może zostać powszechnie uznane za godne naśladowania; osobom, które zasłużyły się w następujących obszarach: społecznym, regionalnym, tradycji kulturalnych, wartości uniwersalnych, prac twórczych, pracy z dziećmi i młodzieżą, działalności samorządowej, promocji regionu. Laur przyznają samorządy (gminy). Kandydatury mogą zgłaszać organizacje i instytucje. Uroczyste wręczenie Laurów odbędzie się 11 listopada podczas Uroczystej Sesji Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: