Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znamy laureatkę pierwszej Srebrnej Cieszynianki - z Dębowca – jest nią Katarzyna Rymar

Laur Srebrnej Cieszynianki z Gminy Dębowiec powędruje dla mgr Katarzyny Rymar, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dębowcu – zdecydowali radni Gminy Dębowiec na ostatnim (19.09.2023) posiedzeniu Rady Gminy.

Kandydaturę zgłosił Wójt Dębowca, Tomasz Branny, który tak mówił o swojej kandydatce:

- Pani Katarzyna Rymar od 2008 roku jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Dębowcu, po reorganizacji i połączeniu w 2013 roku jest dyrektorem wszystkich szkół podstawowych na terenie Gminy Dębowiec. Kształci i wychowuje młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji RP, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka. Zainicjowała i organizowała uroczystość nadania szkole imienia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Dębowcu. Jest inicjatorem powstania 17, próbnej drużyny harcerskiej. Jako dyrektor szkoły stara się o wysoki poziom nauczania. SP w Dębowcu cieszy się wysokimi wynikami egzaminów oraz dobrą opinią w środowisku lokalnym.

Wójt podkreślał umiejętność kandydatki do Lauru Srebrnej Cieszynianki pozyskiwania środków zewnętrznych na zajęcia dla uczniów, bazę dydaktyczną, że jest współautorką pakietu edukacyjnego dla uczniów klas I-III pod tytułem „Lokomotywa”. Jak zauważał Branny, Katarzyna Rymar jest też autorką podręczników dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz aktywnie współpracuje z władzami samorządowymi i włącza się np. do organizacji rocznicy zrzutu cichociemnych, Dnia Niepodległości czy Konstytucji 3 Maja.

Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na podjęcie uchwały w tej sprawie, przyznając Laur Srebrnej Cieszynianki Katarzynie Rymar.

Przypomnijmy, Samorządy (gminy) są uprawnione do corocznego przyznawania wyróżnień – Laurów Srebrnej Cieszynianki - osobom, które zasłużyły się dla społeczności w której działają, w szczególności wniosły nowe, pozytywne wartości lub były na tyle nowatorskie i innowacyjne, że ich działanie może zostać powszechnie uznane za godne naśladowania.

Laur Srebrnej Cieszynianki jest przyznawany osobom, które zasłużyły się w następujących obszarach: społecznym, regionalnym, tradycji kulturalnych, wartości uniwersalnych, prac twórczych, pracy z dziećmi i młodzieżą, działalności samorządowej, promocji regionu.

Uroczyste wręczenie Laurów odbędzie się 11 listopada podczas Uroczystej Sesji Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-20 19:31:49
schlesier: Sie mi zdo że biere za to piniondze i to nie małe jak by to robiła społecznie to by sie ji to należało
2023-09-20 20:14:58
krzysztof  mm: w Towarzystwie Wzajemnej Adoracji nie zwraca się uwagi na takie drobiazgi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: