Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strażacy z OSP w Zebrzydowicach

W ubiegłym tygodniu doszło do niecodziennego wydarzenia w Komisariacie Policji w Zebrzydowicach. W budynku jednostki pojawili się strażacy z OSP.

 

Bynajmniej nie chodziło o pożar, lecz o spotkanie z dzielnicowym, na które została zaproszona młodzieżowa drużyna OSP. - Ochotnicy zapoznali się ze specyfiką służby policyjnej oraz zwiedzili komisariat. Ich wizyta była także lekcją podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych – wyjaśnia asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie.

Policjanci z zebrzydowickiego komisariatu uczestniczą w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie ferii. Podczas spotkań i prelekcji stróże prawa przypominają, jak bezpiecznie bawić się i spędzać czas wolny zimą. 

- W ubiegłym tygodniu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zaprosił  członków  młodzieżowej drużyny OSP Zebrzydowice w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2012". W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się czym jest służba w policji i jakie zadania wykonują mundurowi. Następnie zwiedzili komisariat i zapoznali się z pracą funkcjonariuszy policji wszystkich wydziałów. Uczestnicy spotkania przeszli również szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi. Na koniec wizyty otrzymali od policjantów elementy odblaskowe. Podczas krótkiej prelekcji nie obyło się bez wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w szkole, domu i na ulicy – dodaje rzecznik policji. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: