Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczne ferie z policją

Policjanci odwiedzili dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Zamarskach w ramach akcji ''Bezpieczne ferie 2012''. Spotkanie była okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu w trakcie ferii zimowych.

 

Policjanci z cieszyńskiej komendy i zebrzydowickiego komisariatu spotkali się z dziećmi w Gminnym Ośrodku Kultury w Zamarskach. 

Podczas spotkanie dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zebrzydowicach omówił zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z dróg, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych. 

- Funkcjonariusz zwrócił uwagę dzieciom jak ważne jest, aby niechronieni użytkownicy dróg byli widoczni dla kierowców. Przekonywał uczestników do noszenia elementów odblaskowych. Przypomniał również o zachowaniu bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi - relacjonuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie. 

Drugim etapem spotkania był pokaz tresury psa służbowego.

- Policjanci uczyli najmłodszych bezpiecznych postaw, w tym postawy "żółwia", czyli jak się uchronić przed atakiem agresywnego psa. Mundurowi zaprezentowali także pokaz szkolenia psów. Policyjny owczarek zachwycił dzieci posłuszeństwem i umiejętnościami, które zademonstrował uczestnikom spotkania. Wizyta w GOK odbyła się na zaproszenie emerytowanego policjanta asp.szt. Tomasza Byloka – dodaje rzecznik policji. 

 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: