Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strażacy się pienią

Strażacy usuwają pianę z potoku Radoń w Cisownicy. Przed południem na wodzie pojawiła się piana. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika Portalu OX.pl
Przed południem na potoku Radoń w Cisownicy pojawiła się piana. Na miejscu pojawili się strażacy. Odnalezienie sprawców wycieku nie było jednak trudne, bo znajdowało się przy... miejscowej remizie OSP. Jak informuje rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej, Michał Swoboda - doszło do awarii w samochodzie gaśniczym, z którego wylało się kilka litrów środka pianotwórczego. Remiza strażaków w Cisownicy znajduje nieopodal potoku, dlatego płyn dostał się do wody.
 
Na miejscu pojawił się samochód ratownictwa chemicznego z Bielska - Białej, ma on zbadać PH wody oraz szczegółowo jej zanieczyszczenie. O sprawie wie już Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
 
 
Ciągle na miejscu trwają czynności sprawdzające jak do tego doszło. Jak dodaje Swoboda, strażacy badali działanie systemu wodno-pianowego. Wówczas doszło do rozszczelnienia. Mimo natychmiastowego odcięcia układu, ciecz przedostała się do wody.  Wiadomo, że w wyniku zatrucia wody, w miejscu skażenia padło kilka ryb. Jednak większego zagrożenia być nie powinno.
 
W tej chwili na miejscu działa sześć zastępów straży pożarnej, strażacy usuwają zgromadzoną na powierzchni wody pianę.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: