Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strażacy dostarczyli środki ochronne do szkół w powiecie

Rok szkolny wystartował, jednak w szkołach obowiązuje wiele obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19 . W przygotowaniach do roku szkolnego pomogli strażacy, którzy m.in. końcem sierpnia dostarczyli niezbędny sprzęt do szkół.

W związku z trwającą pandemią, w szkołach obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa.  Aby utrzymać rezim sanitarny potrzebne srodki i odpowiednie narzędzia. W ich dystrbucji w placówkach oświatowych na terenie powiatu cieszyńskiego pomogli strażacy.

- Pierwsze środki trafiły do szkół podstawowych klas I-III, było to 67 szkół z powiatu cieszyńskiego, gdzie każda szkoła otrzymała 50 l środka dezynfekującego oraz 100 maseczek. Kolejne środki dostarczone zostały do podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej - 39 ośrodków otrzymało po 25 l środka dezynfekującego. Dodatkowo również strażacy pomagali w rozdysponowaniu rękawiczek ochronnych, przyłbic, płynów dezynfekcyjnych oraz maseczek, jakie trafiły do obwodowych komisji wyborczych w czasie majowych wyborów prezydenckich. Końcem sierpnia oraz początkiem września PSP w Cieszynie przekazało do szkół podstawowych i średnich z naszego powiatu termometry i maseczki. Wszystkie te środki zostały zakupione przez Śląski Urząd Wojewódzki, który przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Cieszynie przekazał je do tutejszej komendy PSP – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

We wrześniu również do strażaków w całym kraju w dwóch turach trafiły środki dezynfekcyjne oraz maseczki z przeznaczeniem dla szkół podstawowych i średnich. Środki te są pobierane z tutejszej komendy do placówek oświatowych przez delegacje przedstawicieli szkół.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: