Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Górki Wielkie z "zieloną pracownią"

W szkole podstawowej w Górkach Wielkich została otwarta Zielona Pracownia, w której uczniowie będą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i ekologii. Inwestycja została sfinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Realizacja tego projektu zaowocuje znaczącą poprawą warunków nauczania w zakresie nauk przyrodniczych oraz ekologii. Co ważne, wykorzystanie naszej Zielonej Pracowni nie ograniczy się jedynie do zajęć związanych z realizacją podstawy programowej, gdyż będą tam również prowadzone zajęcia pozalekcyjne poświęcone różnorodności fauny i flory naszego regionu oraz form ich ochrony ze szczególnym uwzględnieniem Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Góry Bucze, a także zajęcia zatytułowane „Natura inspiruje czyli aspekty przyrodnicze ukryte w lekcjach chemii” - mówi Marcin Janasik, dyrektor placówki.

Remont kosztował blisko 30 tys. zł - gmina Brenna pieniądze zdobyła dzięki uczestnictwu w szóstej edycji konkursu organizowanego przez WFOŚiGW. Pozyskanie środków umożliwiło zakup nowych mebli, pomocy dydaktycznych czy sprzętu multimedialnego. - Zielona Pracownia, która powstała w szkole w Górkach Wielkich jest nie tylko naszą wielką radością, ale i powodem do dumy, bo niewiele takich projektów udało się zrealizować w naszym regionie. Na ogromny szacunek zasługuje zaangażowanie pana dyrektora oraz pracowników szkoły w przygotowanie i realizację tego zadania. Fakt, że dzięki Zielonej Pracowni, oprócz wyższego standardu zajęć z zakresu nauk przyrodniczych i ekologii, będą realizowane również zajęcia dodatkowe ściśle związane z walorami przyrodniczymi góry Bucze niezmiernie mnie cieszy, gdyż to świetny przykład łączenia edukacji ogólnej z edukacją lokalną, dotyczącą naszej gminy - mówi wójt Jerzy Pilch.

KR/UG Brenna

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: