Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Straż - spokojne święta

To były spokojne święta ? słyszymy od strażaków. Do pożarów nie wyjeżdżali, jednak wiele interwencji związanych było z padającym śniegiem.
 
Święta wolne od zdarzeń związanych z pożarami, niemniej wiele pracy strażacy mieli przez kapryśną aurę. Mokry i ciężki śnieg, który padał bez ustanku przez całą niedzielę, utrudniał życie mieszkańcom Sląska Cieszyńskiego. W sumie mieliśmy siedemnaście wyjazdów do zdarzeń związanych ze śniegiem – informuje Michał Swoboda rzecznik cieszyńskiej Straży Pożarnej.
 
Najczęściej były to interwencje związane z niebezpiecznie pochylonymi konarami obciążonymi przez śnieg. Strażacy usuwali też połamane drzewa, które runęły pod jego naporem.
 
W sobotę w Kaczycach w jednym z budynków zasłabła osoba, udzieliliśmy jej pierwszej pomocy, przebadaliśmy również pomieszczania na obecność tlenku węgla, jednak go nie wykryliśmy – dodaje Swoboda.
 
W Goleszowie w niedzielę strażacy pomagali wyciągać osobowe BMW z rowu. Również w niedzielę nad ranem strażacy pomagali policji w otwarciu mieszkania. To w Cieszynie na Górnym Rynku.
 
Pożarów ani innych groźnych zdarzeń strażacy nie zanotowali.
JB.
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: