Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Stań się częścią portretu Jana Pawła II

W ostatnim czasie głośno jest w mediach na temat portretu papieża, który będzie składał się z setek tysięcy fotografii indywidualnych osób i zawiśnie w dniu beatyfikacji na fasadzie Świątyni Opatrzności Bożej.

Każdy z nas może stać się częścią Wielkiego Portretu Jana Pawła II, złożonego ze zdjęć nadesłanych przez Uczestników Akcji. Wystarczy wysłać SMS pod nr 72551 (koszt: 2 zł netto), a następnie przesłać zdjecie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej: www.portretjp2.pl.

Zebrane zdjęcia utworzą portret, który zostanie wyeksponowany na specjalnej wirtualnej ekspozycji wewnątrz Muzeum.

- Wielki Portret Jana Pawła II to nie tylko znak naszej pamięci o Papieżu Polaku, ale przede wszystkim dowód na to, że potrafimy – mimo różnic - zjednoczyć się, by razem tworzyć rzeczy wielkie. To również wspaniała okazja, by zbliżyć młodsze i starsze pokolenia - tych, którzy na co dzień obcują z telefonem i internetem oraz tych, dla których pojęcia czatu, uploadu czy zdjęć cyfrowych nie są oczywistością. Niech na portrecie nie zabraknie nikogo z nas! - zachęca Centrum Opatrzności Bożej.

1 maja zostanie rozwieszony największy na świecie portret Jana Pawła II. Jego wymiary to 22 m x 42 m. Projekt Wielki Portret Jana Pawła II powstaje pod patronatem TVP1 i Polskiego Radia oraz we współpracy z wieloma mediami  Dochód z przesłanych SMS-ów zostanie przeznaczony na budowę Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – narracyjne muzeum, świadectwo historii i dramatycznych losów ich życia.

- Cieszę się, że takie akcje powstają, dzięki temu będą mogła stać się częścią portretu i będę miała swój osobisty wkład w powstanie tego wielkiego i pięknego dzieła – mówi studentka drugiego roku UŚ w Cieszynie.

 

BsK


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: