Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W piątek decyzja w sprawie PKP

Po tym, jak Spółka Przewozy Regionalne zapowiedziała korektę połączeń od 22 marca, w wyniku której miały zostać zlikwidowane m.in. wszystkie pociągi na trasie Katowice-Wisła, Marszałek Województwa Śląskiego przedstawił prezesowi Przewozów Regionalnych warunki kompromisu.
 
To najnowsza wiadomość w temacie sporu na linii PKP – Urząd Marszałkowski. Przypomnijmy, Przewozy Regionalne zagroziły wykreśleniem z rozkładu 64 połączeń, jeśli nie znajdą się dodatkowe pieniądze. Linie miały zostać wylączone z ruchu już 22 marca. Marszałek województwa wczoraj zadeklarował, że zarekomenduje zarządowi województwa zmiany w budżecie i przesunięcia środków na ten cel. Dopłata do połączeń ma wynosić 50 milionów złotych.
 
 
Mówi nam Aleksandra Marzyńska rzecznik prasowy marszałka. W piątek przedstawi on zarządowi województwa tę sprawę, wszystko jednak wskazuje na to, że zostanie ona zaakceptowana – dodaje Marzyńska.
To dobra informacja – komentuje Magdalena Tosza rzeczniczka Przewozów Regionalnych w Katowicach. Mamy nadzieję, że rekomendacja marszałka zostanie przyjęta – dodaje.
 
 
Połączenia weekendowe – bo tylko takie się opłacają – dodaje Tosza. Średnio wpływy z sprzedaży biletów na trasie Katowice Wisła pokrywają jedynie 23% kosztów.
tak się dzieje, jeśli w firmie nie ma dobrego gospodarza – komentuje krótko całe zamieszanie burmistrz Wisły Jan Poloczek.
 
 
Jednocześnie do debiutu na torach będzie przygotowywała się spółka Koleje Śląskie, która stopniowo przejmie połączenia od PR. Dofinansowanie PR wynika z pięcioletniej umowy, która obowiązuje do 2012 roku, po jej zakończeniu Marszałek zamierza podpisywać umowy roczne.
 
Jan Bacza & NG
źródło: OX.pl
dodał: NG,JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: