Stalownicy wywieźli komplet punktów z Pragi!

Hokeiści HC Ocelari Trinec odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu i utrzymują się na pozycji lidera Tipsport Extraligi. We wczorajszym spotkaniu pokonali HC Spartę Praha, 3:1.

Podopieczni Vaclava Varadi udanie weszli w niedzielne spotkanie, gdyż Vladimir Roth otworzył wynik meczu już w 3. minucie. Obrońca trzynieckiego zespołu wrzucił krążek przed bramkę Sparty, a tam Dvorak nieszczęśliwie skierował go do własnej siatki. Jednak gospodarze zdołali szybko odpowiedzieć za sprawą Buchtele.

W Pradze grał się otwarty hokej, zarówno z jednej, jak i drugiej strony, więc kibicom musiało się podobać widowisko. Gospodarze nie wykorzystali czterominutowej gry w przewadze, zaś Martin Ruzicka i Aron Chmielewski trafili jedynie w słupek.

Decydująca okazała się trzecia tercja. Stalownicy, po wykluczeniu Dvoracka, grali z przewagą jednego zawodnika. Goście ją wykorzystali, a na listę strzelców wpisał się Ruzicka. Końcowy wynik – 1:3 – ustalił Martin Adamsky, który skierował krążek do pustej bramki.

Zwycięstwo nad Spartą było ósmym z rzędu dla trzynieckich hokeistów. Kolejne spotkanie rozegrają w czwartek, we własnej hali, z przedostatnimi Pardubicami.