Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stadion w Cieszynie. Jest świadectwo, będzie otwarcie

Cieszyński Stadiom Miejski przy ul. Łyska w końcu otworzy swoje podwoje. Na dodatek będzie można organizować na nim zawody najwyższej klasy.

Przypomnijmy, stadion w Cieszynie powstał jeszcze przed II wojną światową, ostatnią przebudowę nie tak gruntowną przeszedł w latach siedemdziesiątych. Przetarg na jego modernizację miasto ogłosiło w 2021 roku. Potem drugą - w 2022 roku i ostatecznie podpisano umowę w marcu 2022 roku. Pisaliśmy: Modernizacja stadionu miejskiego w Cieszynie ,Nowy stary wykonawca stadionu ,Cieszyn: Umowa na remont stadionu podpisana Koszt przebudowy obiektu to  ponad 11 milionów złotych, z czego większość to środki własne miasta, natomiast 2 miliony pozyskano z Ministerstwa Sportu.

Burmistrz Miasta Cieszyn, Gabriela Staszkiewicz pochwaliła się w mediach społecznościowych, że wyremontowany stadion na ul. Łyska otrzymał specjalne świadectwo:

- Mamy to - cieszyński stadion ma świadectwo PZLA. Stadion otrzymał kategorię 5A co uprawnia do rozgrywania mistrzostw Polski w biegach długich i mitingów ogólnopolskich!

Jak czytamy w załączonym świadectwie wystawionym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, „usytuowanie i parametry urządzeń lekkoatletycznych zainstalowanych na stadionie miejskim w Cieszynie przy ulicy Łyska, tj. 4-ro torowa bieżnia okrężna i 6-cio torowa prosta, rów z wodą, skocznia do skoku wzwyż, dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce, jedna dwukierunkowa skocznie do skoku w dal i trójskoku z oddzielnymi rozbiegami, jedna rzutnia do pchnięcia kulą z sektorem z nawierzchnią trawiastą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem i dwie rzutnie do rzutu oszczepem są zgodne z wymaganiami World Athletics i PZLA”.

Co to oznacza? W efekcie świadectwa stadion uzyskuje klasę VA, czyli będzie można na nim rozgrywać zawody o najwyższej randze (przy spełnieniu innych warunków):

- Na stadionie w Cieszynie mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe, chód sportowy, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem i rzut oszczepem. Wyniki uzyskiwane w tych konkurencjach, będą mogły być podstawą do przyznania zawodnikom określonej klasy sportowej, z mistrzowską międzynarodową włącznie, jedynie po spełnieniu ogólnych wymagań dotyczących rangi zawodów w tym między innym przez zapewnienie odpowiedniej obsady sędziowskiej, właściwych systemów pomiaru czasu i długości oraz stosownego sprzętu zawodniczego, zawartych w regulaminach PZLA oraz po akceptacji tej rangi przez Dział Techniczny PZLA - czytamy w świadectwie.

To ważna informacja dla wielu zawodników i sportowców. Nie mniej ważna informacja to oficjalne otwarcie zmodernizowanego obiektu, które odbędzie się 6 października 2023 roku o godz. 9:30.

- W związku z tą wyjątkową okazją Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie wraz z Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym organizują tego dnia zawody lekkoatletyczne – pierwsze na Stadionie Miejskim po remoncie! O sportowe emocje zadbają dzieci i młodzież z cieszyńskich szkół podstawowych, które zmierzą się w konkurencjach biegowych oraz w skoku w dal. Początek zmagań młodych cieszyńskich sportowców przewidziany jest na godz. 10:00 - informuje Wydział Kultury i Promocji Miasta.

Podczas zawodów zostaną przeprowadzone następujące konkurencje:

Dzieci z klas 7 – 8 (rocznik 2009 – 2010)

- bieg:

  • 100 m (dziewczęta/chłopcy),
  • 300 m (dziewczęta/chłopcy),
  • 600 m (dziewczęta),
  • 1000 m (chłopcy),

- skok w dal (dziewczęta/chłopcy).

Dodatkowo w tej kategorii odbędą się konkurencje biegów sztafetowych chłopców i dziewcząt 4 x 100 metrów, które zawsze są bardzo atrakcyjne i widowiskowe.

Dzieci z klas 6 i młodsze (rocznik 2011 i młodsi):

- bieg:

  • 60 m (dziewczęta/chłopcy),
  • 300 m (dziewczęta/chłopcy),
  • 600 m (dziewczęta),
  • 1000 m (chłopcy),

- skok w dal (dziewczęta/chłopcy).

Zawody prowadzić będą wykwalifikowani sędziowie z licencją PZLA.

 

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-23 09:47:21
katamara: Stadion prezentuje się pięknie
2023-09-23 10:20:19
Lolokop1: zenujaca inwestycja. tylko tepaki ktore nigdy nie były na stadonach mowia ze fajne, ZENADA
2023-09-25 07:18:58
janusz1234: Cieszyn doczekał się stadionu z bieżnią tartanową. Ciekawe czy do Skoczowa ta dobra zmiana dotrze
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: