Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sprostowanie

W tekście "Kolejne spotkanie z Klubem Radnych Siła" zawarłem przez pomyłkę nieprawdziwą informację dotyczącą kontrowersyjnej tablicy, która zlokalizowana jest na cieszyńskim wzgórzu zamkowym.

Tablica, o której piszę w tekście (LINK) powstała w ramach zupełnie innego projektu i jej treść nie była zatwierdzana przez grono osób, które były wymienione w artykule. Interpelacja klubu "Siła" wynikała z zaniepokojenia mieszkańców, że tablice powstające w ramach "Open Air Museum" będą równie kontrowersyjne i nieprecyzyjne.

Nazwiska osób wymienionych w interpelacji, a mianowicie: Marian Dembiniok, Wacław Gojniczek, Stefan Król, Krzysztof Szelong, Jolanta Dygoś, Janusz Legoń, Pavlina Badurova, Martin Krul, Daniel Krenek odpowiadają za treść tablic, które będą powstawać w ramach projektu "Open Air Museum". Nie miały nic wspólnego z powstaniem tablicy o Radzie Narodowej Księstwa Cieszyńskiego.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-26 16:54:46
bronek91: Przy okazji, dla działalności Klubu "SIŁA", w związku ze środowiskami, w jakich przewija się część składu personalnego tego klubu, mam propozycję podjęcia nowej inicjatywy. Czy w związku z renowacją budynku ratusza i pojawiającym się problemem iglicy wieńczącej ten obiekt, a zwłaszcza ze względów BEZPIECZEŃSTWA. Nie lepiej dotychczasową iglicę przekazać do muzeum i zainwestować w NOWĄ IGLICĘ ze stosownym, postępowym zwieńczeniem. Co w sferze symbolicznej i kulturalnej znacząco unowocześniłoby przestrzeń miejską. W końcu miasto należy traktować jako żywy organizm! Zatem ten żywy organizm powinien posiadać reprezentacje wszystkich organów, przynajmniej w sferze symbolicznej.
2019-03-26 16:57:16
bronek91: W związku z powyższym, CO POWINNO STANOWIĆ ZWIEŃCZENIE NOWEJ IGLICY? Biorąc pod uwagę słowa JULIET MITCHELL'A, iż: " Powodzenie walki kobiet o równą pozycję społeczną z mężczyznami zależy od upowszechnienia zrozumienia, respektowania i szanowania tych odmienności, płciowych, które rzeczywiście istnieją", jako zwieńczenie NOWEJ IGLICY proponowałby najzwyklejszy wizerunek VAGINY, ku uciesze lokalnych jaczejek i miejscowej gawiedzi.
2019-03-26 16:58:41
bronek91: krzysztof.mm i jasper, czy osiągnęliście już wymagany punkt etapu, aby przyjąć i zaakceptować tak śmiałe, odważne, postępowe i nowoczesne rozwiązanie?
2019-03-26 17:03:32
bronek91: Niech pamięć Jacka Kuronia, neomarksisty i prekursora kulturowego rewizjonizmu, Was prowadzi!
2019-03-26 21:15:00
krzysztof.mm: tłumaczenie róWnie mętne, jak poprzednia dez-informacja... a może by tak PO PROSTU napisać o co chodzi z treścią tych tablic?
2019-03-27 07:58:50
tomi71: a co ilustruje to zdjęcie? ...ktoś prostuje coś nie podpisując się ...nic nie rozumiem ...a może o to chodzi?
2019-03-27 08:20:29
krzysztof.mm: w detalach to ox opisuje kościelne capstrzyki itepe
2019-03-27 18:32:22
bronek91: Zatem to, co Ciebie krzysztof.mm najbardziej interesuje. Sugerując się treścią Twoich kzysztof.mm wPiSów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: